Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

شکاف در حزب کارگر بریتانیا بر سر برکسیت؛ ۷ نماینده استعفاء دادند

شکاف در حزب کارگر بریتانیا بر سر برکسیت؛ ۷ نماینده استعفاء دادند
Copyright عکس اسوشیتدپرس
Copyright عکس اسوشیتدپرس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفت عضو حزب کارگر روز دوشنبه استعفا دادند. آنها به سیاست‌های جرمی کوربین رهبر حزب کارگر معترض هستند و بر این باور هستند که حزب کارگر به دست چپ افراطی افتاده است.

آگهی

هفت عضو پارلمان بریتانیا از حزب کارگر این کشور استعفا دادند. 

دلیل استعفای آنها از حزب کارگر «عدم موفقیت» جرمی کوربین، رییس حزب کارگر در مدیریت موضوع برکسیت و «سیاست یهودی ستیزی» عنوان شده است. در ده ماه گذشته حزب کارگر ۶۷۳ مورد شکایت درباره رفتار یهودی ستیزانه اعضایش دریافت کرده است. نمایندگان معترض بر این باور هستند که جرمی کوربین به اندازه کافی از امکان برگزاری همه‌پرسی مجدد برای خروج از اتحادیه اروپا حمایت نمی‌کند. 

بسیاری از شرکت‌های فعال در خاک بریتانیا این روزها در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برند و برخی از آنها تهدید کرده‌اند از خاک این کشور خارج خواهند شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نشست خبری و اعلام استعفاء

نمایندگان مستعفی از حزب کارگر برای خود حزب جدیدی تشکیل نداده‌اند و خود را گروه مستقل نامیده‌اند. آنها از دیگر نمایندگان نیز از طیف‌های مختلف خواسته‌اند تا به آنها بپیوندند. آنها روز دوشنبه در خلال برگزاری یک نشست خبری استعفای خود را به طور رسمی اعلام کرده و برخی از آنها با سخنرانی برخی مواضع و دلایل این کناره‌گیری را توضیح دادند.

در بین اسامی هم نام چوکا اومانا از امیدهای رهبری آینده حزب کارگر و هم لوسیانا برگر از منتقدان «سیاست‌های یهودی ستیزانه» حزب به چشم می‌خورند. جرمی کوربین نیز به دنبال استعفای این هفت نفر اعلام کرده از تصمیمی که آنها اتخاذ کرده‌اند ناراحت شده است.

«کوربین در خیلی مسائل بین‌المللی اشتباه فکر می‌کند»

مایک گیپز، از اعضای قدیمی حزب کارگر که امروز از این حزب استعفا داده در جمع خبرنگاران گفت: «نگرانم که جرمی کوربین تا چه میزان بتواند از پس تسهیل شرایط برکسیت و همکاری برای برون رفت از این مشکل برآید. وضعیتی که آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به کشور وارد خواهد کرد. او و اطرافیانش در خیلی از مسایل بین‌المللی اشتباه فکر می‌کنند از مساله ونزوئلا گرفته تا سوریه و روسیه. حزب کارگر هم امنیت ملی ما و هم متحدان بین‌المللی ما را تهدید می‌کند.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کلیسای انگلستان برای برکسیت مراسم دعاخوانی برگزار می‌کند

نتایج نظرسنجی درباره برکسیت: طرفداران ماندن در اتحادیه اروپا با اختلاف ۱۲ درصد پیشرو هستند

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام