کیم جونگ اون: نمی خواهم فرزندانم بار سلاح اتمی را به دوش بکشند

کیم جونگ اون: نمی خواهم فرزندانم بار سلاح اتمی را به دوش بکشند
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به این گزارش رهبر کره شمالی این سخنان را ماه آوریل گذشته در جریان سفر مایک پمپئو به پیونگ یانگ بیان کرده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است که نمی خواهد فرزندانش بار سلاح هسته ای را به دوش بکشند.

آگهی

اندرو کیم، یک افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) که از محتوای گفتگوهای مقامات آمریکایی با رهبر کره شمالی آگاهی دارد روز شنبه این مطلب را بیان کرد.

بنا به این گزارش رهبر کره شمالی این سخنان را ماه آوریل گذشته در جریان سفر مایک پمپئو به پیونگ یانگ بیان کرده است. سفر سال گذشته وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی پیش از اولین دیدار رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بیان شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رهبران دو کشور ماه ژوئن سال گذشته در سنگاپور برای اولین بار با یکدیگر دیدار کردند.

افسر سابق سازمان سیا به نقل از رهبر کره شمالی گفت: «من پدر و همسر هستم و فرزند دارم. [...] نمی خواهم فرزندانم تمام زندگی خود بار سلاح اتمی را به دوش بکشند.»

اندرو کیم پیش از بازنشسته شدن از سیا مرکز ماموریت کره را در این سازمان پایه گذاری کرد. او در سفر سال ۲۰۱۷ مایک پمپئو به کره شمالی که در مقام رئیس سازمان سیا انجام شد وی را همراهی می کرد.

رهبر کره شمالی روز شنبه با قطار کشورش را به مقصد ویتنام ترک کرد. قطار حامل کیم جونگ اون بعد ازظهر شنبه وارد خاک چین شده است. وی قرار است روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آینده در ویتنام برای دومین بار با رئیس جمهوری ایالات متحده دیدار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۱۰۷امین سالگرد تولد بنیانگذار کره‌شمالی برگزار شد

دیدار در ویتنام: کیم‌جونگ اون و دونالد ترامپ به هانوی رسیدند

رهبر کره شمالی از بمب افکن‌‌های اتمی و یک کشتی جنگی روسیه بازدید کرد