Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افشاء نقص امنیتی واتس‌اپ در گوشی‌های آیفون

افشاء نقص امنیتی واتس‌اپ در گوشی‌های آیفون
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی دارندگان گوشی‌های آیفون توانسته‌اند با بهره‌گیری از نقصی امنیتی در پیام‌رسان واتس‌اَپ کنترل‌های امنیتی طراحی شده برای کاربران این پیام‌رسان را دور بزنند.

آگهی

برخی دارندگان گوشی‌های آیفون توانسته‌اند با بهره‌گیری از نقصی امنیتی در پیام‌رسان واتس‌اَپ کنترل‌های امنیتی طراحی شده برای کاربران این پیام‌رسان را دور بزنند.

در پی انتشار اخباری در خصوص وجود نقص امنیتی در پیام‌رسان واتس‌آپ که طی چند روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخید، این پیام‌رسان که اخیرا تحت مالکیت فیس‌بوک درآمده روز پنجشنبه دوم اسفند ادعاهای مطرح شده در این زمینه را تائید کرد. این افشاگری در حالی اتفاق می‌افتد که شبکه‌های پیام‌رسان رقابت روز افزونی را در تشدید کنترل‌های امنیتی با هدف حفظ اطلاعات کاربران خود به اجرا گذاشته‌اند.

در همین حال پس از رسوایی اخیر فیس‌بوک مبنی بر سهل‌انگاری در حفظ اطلاعات شخصی کاربرانش، بروز باگ امنیتی در پیام‌رسان واتس‌اَپ می‌تواند ضربه دیگری به ارزش سهام مجموعه فیس‌بوک وارد کند.

بیشتر بخوانید:

سامانه امنیتی جدید واتس‌اَپ به کاربران خود اجازه می‌دهد تا پروسه اثر انگشت یا تشخیص چهره را جایگزین رمز عبور خود کنند. اما در گوشی‌های آیفون این امکان وجود دارد که با فعال‌سازی قابلیت «به اشتراک‌گذاری» بدون وجود مانعی فایل‌های مدنظر را از پیام‌رسان واتس‌اَپ ارسال کرد.

دارندگان گوشی‌های آیفون می‌توانند گزینه الزام مداوم ارسال اثر انگشت و نمونه چهره را برای هر بار ورود به واتس‌اَپ انتخاب کنند و یا محدود زمانی تا یک ساعت را برای به کار افتادن این الزام انتخاب کنند. در چنین شرایطی اگر کاربران هر گزینه‌ای به جز الزام مداوم را انتخاب کنند، موانع امنیتی واتس‌اَپ از کار می‌افتد.

سخنگوی واتس‌اَپ برای حل کوتاه مدت این مشکل به دارندگان گوشی های اپل توصیه کرد که قفل صفحه نمایش خود را با گزینه الزام مداوم ارائه اثر انگشت یا نمونه چهره هماهنگ کنند. اما از سوی دیگر شرکت اپل تاکنون در مورد دلایل بروز این نقص امنیتی در گوشی‌های خود اظهارنظری نکرده است.

ماه گذشته نیز برخی دارندگان گوشی‌های اپل متوجه شدند که نرم‌افزار تماس ویدئویی فیس‌تایم دارای نقصی امنیتی است که با استفاده از آن می‌توان کاربران را پیش از تائید تماس شنود و رویت کرد. البته شرکت اپل این نقص را با بروزرسانی نرم‌افزار آی‌اواِس رفع کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاسخ طنزآمیز تلگرام به توییت واتس‌اپ

ظهور ربات‌های گفتگوگر در اینستاگرام و فیسبوک؛ متا استفاده از هوش مصنوعی را برای همه ممکن می‌کند

متا به زودی از پست‌های عمومی در شبکه‌های اجتماعی برای تغذیه هوش مصنوعی استفاده می‌کند؛ راه حل چیست؟