Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ویتنام در تدارک میزبانیِ دومین دیدار کیم جونگ-اون و دونالد ترامپ

ویتنام در تدارک میزبانیِ دومین دیدار کیم جونگ-اون و دونالد ترامپ
Copyright AP/Ahn Young-joon
Copyright AP/Ahn Young-joon
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

احتمال می‌رود که دونالد ترامپ برای قانع کردن آقای کیم، به او امتیازی بدهد که رهبر کرۀ شمالی بیش از هر چیز در انتظار آن است یعنی اعلام پایان جنگ کره.

آگهی

ویتنام خود را برای دومین دیدار کیم جونگ اون، رهبر کرۀ شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا آماده می‌کند و بنا بر اعلام مقامات این کشور، حفظ امنیت این دیدار «اولین اولویت» هانوی است.

کیم جونگ اون همچون پدر و پدر بزرگش قطار را بهترین وسیلۀ سفر می‌داند. او ۲۵ فوریه از مسیر چین رهسپار هانوی خواهد شد و پس از رسیدن به مرز ویتنام، از قطار پیاده شده و ادامۀ مسیر (۱۷۰ کیلومتر) را با خودرو طی خواهد کرد. طی مسافتِ بیش از دو هزار کیلومتری این سفر، دو روز و نیم زمان می‌برد.

دیدار آقایان کیم و ترامپ ۲۷ و ۲۸ فوریه، ۸ ماه پس از اولین دیدار تاریخی آنها در سنگاپور برگزار خواهد شد.

اگرچه هر دوی آنها در جریان نشست سنگاپور متعهد به کار با یکدیگر برای غیرهسته‌ای کردن شبه جزیرۀ کره شدند اما تا کنون جلسات گفتگوی نمایندگان آنها راه به جایی نبرده و مذاکرات غیرهسته‌ای کردن این شبه جزیره به‌کندی پیش رفته است.

بر این اساس انتظار می‌رود که در دیدار پیش رو، توافقاتی دقیق‌ و با جزئیات بیشتر حاصل شود و به نظر کارشناسان احتمال می‌رود که دونالد ترامپ برای قانع کردن آقای کیم، به او امتیازی بدهد که رهبر کرۀ شمالی بیش از هر چیز در انتظار آن است یعنی اعلام پایان جنگ کره.

چنانچه این احتمال شکل واقعیت به خود بگیرد، بیانیۀ این نشست، بیانیه‌ای تاریخی خواهد بود.

محل برگزاری این نشست یک مهمانسرای دولتی در مرکز هانوی است و نمایندگانی از هر دو سوی این دیدار از این مکان بازدید کرده و کنترل‌های لازم را به عمل آورده‌اند؛ با این وجود احتمال می‌رود که مکان دیدار در روزهای آتی تغییر کند. برخی از افراد مطلع از هتل «ملیا» به عنوان محل دیدار سخن گفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در آستانه ورود «اون» واقعی، «اون» قلابی اخراج شد

اژدها سر رسید؛ تصاویری از حال و هوای سال نو در هانوی ویتنام

آمریکا و ویتنام نسبت به «استفاده از زور» در دریای جنوبی چین هشدار دادند