ترامپ به ارتش ونزوئلا: اگر به گوایدو نپیوندید همه چیز را از دست می‌دهید

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
ترامپ: دنیا صدای زیبای مردم ونزوئلا را شنید
ترامپ: دنیا صدای زیبای مردم ونزوئلا را شنید   -   کپی رایت  Reuters / Kevin Lamarque

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیروهای ارتش ونزوئلا را دعوت کرد که به خوان گوایدو، رهبر مخالفان این کشور بپیوندند زیرا در غیر این صورت «همه چیز را از دست خواهند داد.»

آقای ترامپ روز دوشنبه ۲۹ بهمن در جریان یک سخنرانی در میامی، مرکز ایالت فلوریدای آمریکا گفت: «امروز بیش از ۵۰ کشور جهان دولت مشروع ونزوئلا را به رسمیت می‌شناسند و مردم ونزوئلا حرفشان را زده‌اند. دنیا هم صدای زیبای آنها را شنیده است. آنها ورق سوسیالیسم را برگردانده‌اند، ورق دیکتاتوری را برگردانده‌اند.»

بیشتر بخوانید:

او خطاب به نظامیان ونزوئلا گفت: «امروز و هر روز برای آینده چشم تمامی دنیا به شماست. شما نمی‌توانید از انتخابی که اکنون پیش روی شماست فرار کنید. می‌توانید چنین انتخاب کنید که با استفاده از عفو عمومی رئیس جمهوری گوایدو در کنار خانواده و هموطنان‌تان به زندگی راحت خودتان ادامه دهید، یا راه دوم را انتخاب کنید و به حمایت از مادورو ادامه دهید. اگر این راه را انتخاب کردید، هیچ پناه امنی نخواهید داشت، هیچ گریز و مفری برایتان نخواهد بود و همه چیز را از دست خواهید داد.»

ممانعت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا از ورود کمک‌های بشردوستانه آمریکا، بحران سیاسی و اقتصادی موجود در این کشور را بدتر از پیش کرده است. کارشناسان می‌گویند این کمک‌ها برای ادامه حرکت خوان گوایدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا حیاتی هستند.

گوایدو تا روز شنبه به دولت ونزوئلا فرصت داده تا به کاروان کمک‌های آمریکا اجازه ورود بدهد و گفته است که در غیر این صورت از نیروهای داوطلب هوادار خود برای وارد کردن این کمک‌ها استفاده خواهد کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید