Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمله ترامپ به کاندیداهای حزب دموکرات: «آمریکا سوسیالیست نخواهد شد»

حمله ترامپ به کاندیداهای حزب دموکرات: «آمریکا سوسیالیست نخواهد شد»
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ با حمله به خانم اوکاسیو-کورتز، وی را یک «دیوانه» خطاب کرد که «نقش بزرگی در طرح «معامله جدید سبز دارد».

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز شنبه و در جریان گردهم‌آیی سالانه محافظه‌کاران (CPAC) از گرایش سوسیالیستی دموکرات‌ها انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای ترامپ در جریان سخنرانی دو ساعته خود در حومه واشنگتن، ابه موضوعات جنجالی هفته گذشته اشاره‌ای نکرد. وی نسبت به اظهارات مایکل کوهن، وکیل سابقش که وی را «نژادپرست، دروغگو و متقلب» خوانده بود، سکوت اختیار کرد. رئیس جمهوری ایالات متحده، گفت‌وگوهای ناتمام با کیم جونگ اون، رئیس جمهوری کره شمالی را هم صرفا «یک دیدار سازنده» توصیف کرد. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در حالی که کارزارهای انتخابات مقدماتی در حزب دموکرات عملا آغاز و به شدت رسانه‌ای شده، آقای ترامپ در سخنرانی روز شنبه به رقبای سیاسی و به‌ویژه «معامله جدید سبز» این حزب، برای حفاظت از محیط زیست حمله کرد. رئیس جمهوری ایالات متحده این برنامه حزب دموکرات را عامل ویرانی اقتصاد آمریکا و «احمقانه‌ترین طرح» ممکن توصیف کرد. 

این سخنان در حالی عنوان می شود که برنی سندرز، نامزد جریان چپ حزب دموکرات آمریکا رسما نامزدی خود را برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ اعلام کرده است. الکساندریا اوکاسیو-کورتز، عضو جوان و رسانه‌ای مجلس نمایندگان آمریکا، یکی از نزدیک‌ترین افراد از نظر خط سیاسی به آقای سندرز به شمار می‌رود. 

دونالد ترامپ با حمله به خانم اوکاسیو-کورتز، وی را یک «دیوانه» خطاب کرد که «نقش بزرگی در طرح «معامله جدید سبز دارد». 

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین با انتقاد شدید از «طرح بیمه بهداشت عمومی» که از سوی کاندیداهای دموکرات مطرح شده است، آن را عاملی برای افزایش شدید مالیات‌ها دانست. وی گفت: «سوسیالیسم هیچ رربطی به محیط زیست، عدالت و رفاه ندارد.» وی با مثال آوردن ونزوئلا گفت: «این مدل یادآور قدرت مطلق طبقه حاکمان است.» آقای ترامپ افزود: «آینده به کسانی که به سوسیالیسم باور دارند، متعلق نیست. آینده متعلق به آن‌هایی است که آزادی را قبول دارند. ایالات متحده هرگز یک کشور سوسیالیستی نخواهد شد.»

با وجود اختلاف نظر گسترده دونالد ترامپ با کاندیداهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، مساله ونزوئلا و لزوم برکناری نیکلاس مادورو، احتمالا تنها نقطه مشترک دو طرف و به‌ویژه برنی سندرز وترامپ است. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای ترامپ وجود گرایش سوسیالیستی در رقبای دموکرات را یک نقطه قوت برای خود توصیف کرد که شانس وی را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بالا می‌برد. وی ابراز امیدواری کرد که دموکرات‌ها بتوانند پروژه  «معامله جدید سبز» را جلو ببرند و «بفروشند» تا وی بتواند «جمهوری خواهی باشد که در مقابل آن‌ها می‌ایستد».

بیشتر بخوانید: 

برنی سندرز نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

برنی سندرز؛ تنها شانس آمریکا برای شکست دونالد ترامپ؟

آغاز رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری؛ اولین حریف دموکرات ترامپ کیست؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ به ارتش ونزوئلا: اگر به گوایدو نپیوندید همه چیز را از دست می‌دهید

بحران خروج نمایندگان حزب محافظه‌کار پیش از انتخابات سراسری بریتانیا؛ شکست بزرگ در انتظار سوناک؟

قمار ریشی سوناک زیر باران؛ آیا انتخابات زودهنگام بریتانیا به دو قرن «استمرار» سیاسی پایان می‌دهد؟