Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درگذشت کارل لاگرفلد، قیصر جهان مُد

درگذشت کارل لاگرفلد، قیصر جهان مُد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارل لاگرفلد روز سه شنبه در ۸۵ سالگی درگذشت. به او لقب قیصر داده اند. او در کودکی آرزو داشت تصویرگر شود اما در نهایت طراح لباس و عکاس شد. لاگرفلد از زمانی که مدیریت بزرگترین شرکتهای دوخت لباسهای مجلل جهان مانند فندی و شانل را بر عهده گرفت بر جهان مد سیطره یافت.

آگهی

کارل لاگرفلد روز سه شنبه در ۸۵ سالگی درگذشت. به او لقب قیصر داده اند. او در کودکی آرزو داشت تصویرگر شود اما در نهایت طراح لباس و عکاس شد. 

کارل لاگرفلد از زمانی که مدیریت بزرگترین شرکتهای دوخت لباسهای مجلل جهان مانند فندی و شانل را بر عهده گرفت بر جهان مد سیطره یافت. یورونیوز سال ۲۰۱۶ با او گفت‌وگوی اختصاصی داشت که بخشی از آن اینجا باز نشر می‌شود. تاریخ تولد لاگرفلد دقیقا مشخص نیست. او بین سالهای ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۵ میلادی متولد شده بود. او در سال ۱۹۶۵ به شرکت فندی و در سال ۱۹۸۳ به شرکت شانل پیوست.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

لاگرفلد شیفته گربه اش شوپت است و در گفت‌وگوی اش با یورونیوز از گربه‌اش باعنوان فرشته الهامش یاد کرده بود. 

او درباره موضوع تجمل در طراحی لباس گفته بود: «تجمل به معنای برخوردار بودن زمان کافی است بدون آنکه مجبور باشیم زیر فشار مداوم زندگی کنیم. امروزه افراد فقیری هستند که هیچ کاری برای انجام دادن ندارند و دیگرانی هستند که بسیار دچار اضطراب هستند.» به باور او «تجمل همچنین به معنای کیفیت است. گونه‌ای اندیشیدن است که می‌توانیم درباره آن رساله‌ای بنویسیم. تجمل تنها به چیزهای گرانقیمت مربوط نمی‌شود یک چیز لوکس خوب ساخته شده و بها و کیفیت آن نیز باید ممتاز باشد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی اختصاصی یورونیوز با کارل لاگرفلد

جین برکین، بازیگر و خواننده بریتانیایی-فرانسوی در ۷۶ سالگی درگذشت

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟