Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مشاور بشار اسد طرح اعطای خودمختاری به کردهای سوریه را رد کرد

کردهای سوریه در عفرین
کردهای سوریه در عفرین Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مشاور بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، روز سه‌شنبه ۱۹فوریه ایده اعطای خودمختاری به کردهای سوریه را شدیدا رد کرد و گفت این اقدام در را به سمت تجزیه کشور باز می‌کند.

آگهی

یک مشاور بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، روز سه‌شنبه ۱۹ فوریه ایده اعطای خودمختاری به کردهای سوریه را شدیدا رد کرد و گفت این اقدام در را به سمت تجزیه کشور باز می‌کند.

کردهای سوریه که منطقه گسترده‌ای در شمال این کشور را تحت کنترل دارند در روزهای اخیر با روسیه، متحد دولت بشار اسد، مذاکراتی برای رسیدن به توافق داشته‌اند.

آ‌ن‌ها خواهان تضمین استقرار حکومتی خودمختار پس از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی هستند. به علاوه، امید دارند تا با دمشق به توافقی دست یابند تا آنان را از حملات ترکیه مصون نگاه دارد.

به دنبال اعلام خروج نیروهای آمریکا از سوریه، حلوصی آکار، رئیس ستاد ارتش ترکیه با اشاره به شبه نظامیان کُرد سوری گفته بود کردهای سوریه را در خندق های خود دفن خواهد کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

با این حال بثنیه شعبان، مشاور بشار اسد، در حاشیه اجلاس خاورمیانه در مسکو به خبرگزاری رویترز گفته است: «خودمختاری یعنی تجزیه سوریه. ما به هیچ‌وجه سوریه را تجزیه نخواهیم کرد.»

اظهارات او در حالی صورت می‌گیرد که ماه گذشته فصیل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه، علیرغم ابراز امیدواری درباره مذاکرات با گروه‌های کرد خاطرنشان کرده بود کردها راه دشواری برای رضایت دمشق دارند چرا که دولت بشار اسد مصمم است «هر متر» قلمرو از دست داده در طول هشت سال جنگ داخلی را پس بگیرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کردهای سوریه: اسد سیاست سرکوب و خشونت را علیه ما پیش گرفته است

اردوغان: منطقه امن در مرز با سوریه باید تحت کنترل ترکیه باشد

کردهای سوریه:‌ دمشق با ترسیم نقشه راه سوریه ای غیرمتمرکز موافق است