حمله مرگبار کشمیر؛ پاکستان سفیر خود را از هند فراخواند

حمله مرگبار کشمیر؛ پاکستان سفیر خود را از هند فراخواند
حمله مرگبار کشمیر؛ پاکستان سفیر خود را از هند فراخواند   -  Copyright  رویترز
نگارش از مسعود سالاری

تنش میان دو کشور هسته‌ای منطقه از روز پنج‌شنبه ۲۵ بهمن در پی حمله انتحاری فردی به گروهی از اعضا غیررسمی پلیس هند در کشمیر شدت گرفت.

در پی بالا گرفتن تنش میان هند و پاکستان پس از حمله انتحاری کشمیر، دولت اسلام‌آباد سفیر خود را برای مشورت از کشور همسایه فراخواند.

محمد فیصل، سخنگوی وزیر امور خارجه پاکستان روز دوشنبه ۲۹ بهمن با اعلام این مطلب در توییتر نوشت: «ما کمیسر عالی خودمان در هند را برای مشورت فراخواندیم و او امروز صبح از دهلی نو به کشور بازگشت.»

هند نیز هفته گذشته سفیر خود را از اسلام‌آباد فراخوانده بود.

تنش میان دو کشور هسته‌ای منطقه از روز پنج‌شنبه ۲۵ بهمن در پی حمله انتحاری فردی به گروهی از اعضا غیررسمی پلیس هند در کشمیر شدت گرفت. در این حمله که در منطقه تحت کنترل هندوستان در کشمیر روی داد، دست کم ۴۴ تن کشته شدند.عامل این حمله یک مرد ۲۰ ساله بود که گفته می‌شود عضو گروه اسلامی «جیش محمد» بوده است. او با خودروی حامل بمب به اتوبوس‌های حامل سربازان کوبید و خود نیز در این حمله جان باخت. جیش محمد بعد از این حمله، مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

هند گروه «جیش محمد» را یک گروه «تروریستی» می‌داند که از سوی پاکستان حمایت می‌شود، اما پاکستان اتهام دست داشتن در این حمله را نمی‌پذیرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

مطالب مرتبط