Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تصرف آخرین سنگر داعش در شرق سوریه

تصرف آخرین سنگر داعش در شرق سوریه
تصرف آخرین سنگر داعش در شرق سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیده بان حقوق بشر سوریه با انتشار اطلاعیه ای تاکید کرده است که صدها شبه نظامی عضو گروه داعش که اغلب آنها را اتباع خارجی تشکیل می دهند طی دو روز گذشته خود را تسلیم نیروهای دمکراتیک سوریه کرده اند.

آگهی

یک منبع خبررسانی غیردولتی در خصوص بحران سوریه مدعی شد که نظامیان تحت حمایت آمریکا روز شنبه آخرین سنگرهای پیکارجویان وابسته به گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در شرق این کشور را به تصرف خود در آورده اند.

بر اساس این گزارش که رویترز آنرا منتشر اما تصریح کرده که هنوز امکان تایید نهایی آنرا در اختیار ندارد در پی تصرف مناطق یادشده باقی مانده نیروهای داعش خود را تسلیم نیروهای تحت حمایت آمریکا کرده اند.

این خبر را دیده بان حقوق بشر سوریه، یک نهاد غیردولتی مستقر در لندن منتشر کرده که از زمان وقوع جنگ داخلی در سوریه با استناد به منابع نظارتی خود در محل مدام اقدام به انتشار اطلاعات در خصوص این بحران کرده است.

این درحالیست که خبر تصرف کامل منطقه باغوز که از آن به عنوان آخرین سنگر نیروهای تقلیل یافته داعش نام برده می شود اندکی از پس انتشار در رسانه ها از سوی نیروهای دمکراتیک سوریه تکذیب شد. نیروهای دمکراتیک سوریه اعلام کرده اند که پیروزی نهایی هنوز حاصل نشده و عملیات برای پاکسازی این منطقه از باقی مانده نیروهای وابسته به گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش همچنان در جریان است.

در همین راستا یکی از فرماندهان نیروهای دمکراتیک سوریه که هدایت و رهبری عملیات جاری را برعهده دارد روز شنبه به خبرنگاران گفت که نیروهای تحت فرمانش با پشتیبانی و حمایت نظامیان آمریکایی در اندک زمان آینده کنترل کامل آخرین پایگاه نیروهای داعش در شرق سوریه را در دست خواهند گرفت.

تحلیل گران معتقدند با تصرف این منطقه و برچیده شدن بساط نیروهای داعش در این منطقه از خاک سوریه می توان بر شکست کامل داعش در این سوریه صحه گذاشت.

دیده بان حقوق بشر سوریه با انتشار اطلاعیه ای تاکید کرده است که صدها شبه نظامی عضو گروه داعش که اغلب آنها را اتباع خارجی تشکیل می دهند طی دو روز گذشته خود را تسلیم نیروهای دمکراتیک سوریه کرده اند.

نیروهای دمکراتیک سوریه سال ۲۰۱۵ برای مقابله و بیرون راندن نیروهای داعش از خاک سوریه و عراق تشکیل شد. این تشکل شبه نظامی که ائتلافی از نیروهای سیاسی و نظامی اکثریت کرد و همچنین عرب، آشوری، ارمنی و ترکمان است هفته گذشته برای زدن ضربه نهایی به آخرین سنگر نیروهای داعش در استان دیر الزور دست به عملیات گسترده ای زده بود.

بیشتر بخوانید:

نیروهای دمکراتیک سوریه که هدایت آنها را رزمندگان کرد شمال سوریه برعهده دارند و در عین حال از پشتیبانی هوایی نیروهای نظامی آمریکا برخوردارند به تازگی بر شدت عملیات خود بر ضد نیروهای داعش در منطقه باغوز، آخرین سنگر نیروهای جهادی در شرق رود فرات افزوده بودند.

باقی مانده نیروهای داعش در این منطقه پانصد تا ششصد نفر اعلام شده بود که به گفته منابع یاد شده در محدوده ای نه چندان وسیع در شرق سوریه به محاصره درآمده بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بشار اسد: آمریکایی‌ها وابستگان خود را خواهند فروخت

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

ادعای متناقض ایران و مخالفان بشار اسد؛ موشک‌های سپاه پاسداران کجای سوریه فرود آمد؟