بحران انسانی در یمن؛ دختر ۱۲ ساله با ۱۰ کیلو وزن بستری شد

بحران انسانی در یمن؛ دختر ۱۲ ساله با ۱۰ کیلو وزن بستری شد
Copyright  عکس از رویترز
نگارش از Euronews

پزشک معالج این کودک ۱۲ ساله می گوید: «چربی بدن او تمام شده است. او دیگر تنها پوست و استخوان است.»

فاطمه ابراهیم هادی، نام دختر ۱۲ ساله ای است که به دلیل سوء تغذیه شدید در یکی از درمانگاه های استان حجه یمن بستری شده است.

این در حالی است که دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی در امور بشردوستانه هشدار داده است که بحران یمن همچنان یکی از بدترین بحران های انسانی در جهان است.

بنا به اعلام سازمان ملل حدود ۲۴ میلیون نفر به کمکهای انساندوستانه نیاز دارند. این رقم معادل ۸۰ درصد جمعیت کشور یمن است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

عکس از رویترز

طبق اعلام پزشکانی که فاطمه ابراهیم هادی، کودک ۱۲ ساله یمنی را معاینه کرده اند او از «شدیدترین» نوع سوءتغذیه رنج می برد. یکی از پزشکان در مورد وضع جسمانی او می گوید: «چربی بدن او تمام شده است. او دیگر تنها پوست و استخوان است.»

این دختر ۱۲ ساله در درمانگاهی در یکی از شهرهای دورافتاده استان حجه بستری شده است. تنها در ماه جاری ۴۰ زن باردار به دلیل سوءتغذیه شدید در این درمانگاه بستری شده اند.

خواهر فاطمه ابراهیم هادی به خبرگزاری رویترز گفته است که این کودک ۱۲ ساله به همراه ۱۰ خواهر و برادرش مجبور به فرار از خانه شان در نزدیکی مرز با عربستان شده اند. آنها به ناچار در فضای باز و زیر یک درخت زندگی می کردند.

طبق اعلام سازمان ملل متحد طی چهار سال گذشته ۱۷۷۰۰ غیرنظامی در جریان نبرد بین نیروهای دولتی و شورشیان حوثی کشته و زخمی شده اند.

مطالب مرتبط