سرپرست وزارت دفاع آمریکا پس از افغانستان به عراق رفت

سرپرست وزارت دفاع آمریکا پس از افغانستان به عراق رفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاتریک شاناهان یک روز بعد از سفر به افغانتسان حالا وارد عراق شده است تا با مقامات عراقی و همچنین فرماندهان نظامی ایالات متحده در عراق دیدار و گفتگو کند.

سرپرست وزارت دفاع آمریکا در سفری غیرمنتظره وارد بغداد شد.

آگهی

پاتریک شاناهان روز سه‌شنبه ۱۲ فوریه در سفری از پیش اعلام نشده به عراق سفر کرد. آقای شاناهان قرار است با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق و همچنین فرماندهان نظامی آمریکا مستقر در این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.

شاناهان که بعد از برکناری جیمز متیس به عنوان سرپرست وزارت دفاع مشغول انجام وظیفه است، روز دوشنبه هم در سفری از پیش اعلام نشده به افغانستان رفته بود. شاناهان در کابل با مقامات دولت افغانستان و همچنین فرماندهان آمریکایی مسقر در آن کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

بیشتر بخوانید:

سفر سرپرست وزارت دفاع آمریکا بعد زا آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ ماه قبل میلادی در صحبت‌هایی گفته بود آمریکا باید از حضور در عراق برای رصد اقدامات ایران استفاده کند.

آقای شاناهان در گفتگو با خبرنگارانی که با او در این سفر همراه هستند می‌گوید: «ما به دعوت دولت عراق اینجا هستیم و ساختن توانایی امنیتی عراق یکی از منافع ما در این کشور به شمار می‌رود. من می‌خواهم گزارش‌های دست اول درباره نگرانی‌ها و پویایی‌های سیاسی که آنها با آن رو به رو هستند بشنوم. بعد از آن ما حتما همه این موارد را در برنامه‌ریزی‌هایمان مد نظر قرار خواهیم داد.»

آقای شاناهان همچنین قرار است در خصوص خروج نیروهای آمریکایی از سوریه با ژنرال‌های آمریکایی در عراق بحث و گفتگو کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک ۵ میلیارد دلاری ترکیه برای بازسازی عراق

وزیر دفاع آمریکا: هیچ اطلاعاتی از توانایی شیمیایی شورشیان در ادلب وجود ندارد

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد