انفجار سیگار‌الکترونیکی جان جوان ۲۴ ساله را گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انفجار سیگار الکترونیک جان فردی بیست و چهارساله را گرفت
انفجار سیگار الکترونیک جان فردی بیست و چهارساله را گرفت

خطر استفاده از سیگارهای الکترونیک که پیش از این بارها از سوی رسانه ها گوشزد شده بود بار دیگر واقعیت تلخ خود را به رخ کشید.

جان باختن فردی بیست و چهارساله بر اثر انفجار سیگار الکترونیک که اغلب رسانه های جهان به انعکاس آن پرداختند فرصتی دوباره برای طرح مسئله قابل اطمینان و ایمن بودن استفاده از این ابزار جدید مصرف دخانیات ایجاد کرده است.

آخرین مورد از خطرات ناشی از به کارگیری سیگار الکترونیک در آمریکا افتاق افتاد، جایی که یک جوان آمریکایی بر اثر جراحات ناشی از انفجار این ابزار جدید مصرف دخانیات جان خود را از دست داد.

ویلیام اریک بروان، یک برق کار حرفه ای که با خودور عازم یک مغازه فروش سیگار الکترونیک در ایالت تگزاس آمریکا بود، درحال متوقف کردن خودرو در نزدیکی فروشگاه یاد شده بر اثر انفجار سیگار الکترونیک از ناحیه سرخ رگ های سر و گردن مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

بستری شدن ویلیام جوان در بخش فوریت های پزشکی تنها چند روز به طول انجامید و وی متاسفانه در نهایت بر اثر ضایعه مغزی ناشی از این انفجار جان خود را از دست داد. در گزارش تیم پزشکی معالج ویلیام آمده است که وی بر اثر سکته مغزی جان باخته است. در این گزارش همچنین تصریح شده است که تکه ای فلزی از سیگار الکترونیک منفجر شده در داخل از داخل گردن وی بیرون آورده شده است.

مادربزرگ ویلیام پس از آن در گفتگو با شبکه ان بی سی آمریکا تصریح کرد که شدت انفجار به قدری بوده که به بخش هایی از اتوموبیل وی آسیب رسانده است.

گزارش شبکه ان بی سی در باره موارد متعدد انفجار سیگارهای الکترونیک در آمریکا را در زیر مشاهده کنید.

این حادثه دومین مورد از نوع خود در آمریکا به حساب می آید. یکی از ساکنان ایالت فلوریدا پیش از این در ماه مه سال گذشته میلادی بر اثر آتش گرفتن منزل مسکونی خود جان باخت در حالی که کارشناسان پس از تحقیقات انجام شده منشا آتش سوزی را انفجار سیگار الکترونیک وی اعلام کردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید