Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مذاکره‌کننده اروپایی برکسیت: بریتانیا کاری به مناسبات اتحادیه و ایرلند نداشته باشد

مذاکره‌کننده اروپایی برکسیت: بریتانیا کاری به مناسبات اتحادیه و ایرلند نداشته باشد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گی ورهوفشتات می گوید درصورتی که بریتانیایی‌ها به اراده اتحادیه اروپا در حمایت از ایرلند احترام بگذارند می‌توان امیدوار بود که پس از نهایی شدن برکسیت رابطه نزدیکی بین اروپا و بریتانیا پس از برکسیت برقرارشود.

آگهی

گی ورهوفشتات، رهبر حزب لیبرال در پارلمان اروپا و یکی از میانجی‌های مذاکرات برکسیت بین اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا می‌گوید اروپا سعی می‌کند حتی پس از نهایی شدن برکسیت رابطه نزدیکی با بریتانیا داشته باشد به شرطی که این کشور به رابطه و حمایت اتحادیه اروپا از ایرلند و مرزهای این جمهوری کاری نداشته باشد.

یکی از شرط های جدید دولت بریتانیا برای قانع کردن پارلمان این کشور در تایید توافق برکسیت، تغییراتی در زمینه این توافق درباره مرز بین دو ایرلند است. ورهوفشتات پس از دیداری که در بروکسل با ترزا می داشت این سخنان را بیان کرد.

گی ورهوفشتات همچنین تایید کرد که خروج بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا می‌تواند «فاجعه بار» و پایانی برای «هرگونه همکاری میان اتحادیه اروپا و بریتانیا» شود.

بیشتر بخوانید:

رئیس شورای اروپا: جایگاه اختصاصی هواداران برکسیت در جهنم است

دولت ترزا می در یک دوراهی بی سابقه قرار گرفته است. برای تایید توافق برکسیت در پارلمان این کشور نیاز دارد تا نمایندگان را درباره مفاد این توافق قانع کند که تا کنون در دو رای گیری موفق نشده است.

همزمان محافظه کاران کابینه دولت سعی می‌کنند تا با تغییر برخی مفاد، از جمله مرز بین دو ایرلند نمایندگان پارلمان را راضی کنند تا به این توافق رای دهند اما رهبران اتحادیه اروپا بارها اعلام کرده‌اند که دست از حمایت‌های خود از ایرلند به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا برنخواهند داشت و به جز توافق مورد تایید ماه دسامبر برکسیت، حاضر نیستند درباره توافقی جدید مذاکره کنند.

چهارشنبه، ششم فوریه، دونالد توسک، رییس شورای اروپا به هواداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا طعنه زد و گفت که جایگاهی در جهنم برای کسانی که بدون برنامه، برکسیت را به راه انداختن، در نظر گرفته شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جبل الطارق؛ تاثیر برکسیت بر سرنوشت سرزمین‌های ماوراء‌ بحار بریتانیا

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد