Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آنگولا؛ جواهر پنهان گردشگری در آفریقا

آنگولا؛ جواهر پنهان گردشگری در آفریقا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«آنگولا چندان شناخته شده نیست. در مرکز کشور کوهستان داریم، در شمال جنگل‌های استوایی، و در جنوب تا مرز نامیبیا کویر.»

آگهی

آنگولا تا ۲۰ سال پیش درگیر جنگ‌ داخلی بود اما این کشور ظرف دو دهه به یک صادرکننده عمده نفت تبدیل شده و توان عظیمی برای گردشگری دارد. با تمامی زیبایی‌های طبیعی این کشور که در این برنامه به گوشه‌ای از آنها خواهیم پرداخت جذب گردشگر چندان دشوار نیست.

سفر خود را در امتداد ساحل آغاز می کنیم و از حاشیه جنوبی لواندا، پایتخت این آنگولا به «میرادورو دا لوا» می‌رسیم که به زبان پرتغالی یعنی «منظر ماه». دست طبیعت اینجا منظره‌ای شبیه سطح ماه پدید آورده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ایستگاه بعدی دلتای رود کوانزا در ساحل اقیانوس اطلس است، «کوانزا لاج» ساحلی فوق‌العاده‌ برای تماشا و ماهیگیری دارد. جرج دیاموندیس، از گردانندگان کوانزا لاج است و می‌گوید که علاوه بر گردشگران محلی شماری گردشگر بین‌المللی نیز از این منطقه بازدید می‌کنند.

او در پاسخ به این پرسش که برای سرمایه‌گذار یا گردشگر در ساحل ۱۶۰۰ کیلومتری آنگولا چه امکاناتی هست می‌گوید: «از منظر گردشگری اینجا یک جواهر پنهان است. آنگولا چندان شناخته شده نیست. در مرکز کشور کوهستان داریم، در شمال جنگل‌های استوایی، و در جنوب تا مرز نامیبیا کویر. بنابراین فرصتهای زیادی برای سرمایه‌گذاری در آنگولا هست.»

بعد نوبت به گردش در پارک ملی کیساما می‌رسد. گرچه حیات وحش این پارک با جنگ داخلی آسیب دیده بود اما برای احیای آن، طی پروژه‌ای به نام کشتی نوح، حیواناتی را از آفریقای جنوبی و بوتسوانا به این نقطه آوردند.

حیواناتی نظیر فیل‌، گورخر، زرافه، گاومیش، میمون اینجا دیده می‌شوند و در رودخانه کاوا در کوانزا نیز دوزیستانی نظیر گاو دریایی و کروکودیل هم به چشم می‌خورد. نگهداری از این پارک ملی عظیم که بیش از ۱۰۰ هکتار وسعت دارد برای جوانان اشتغال‌زایی نیز کرده است.

در ادامه ماجراجویی‌مان به موج‌سواری در «کابو لدو» نگاهی می‌اندازیم. منطقه‌ای ساحلی که استراحت‌گاه‌های خصوصی، و امکان انجام ورزش‌های آبی را در کنار هم دارد.

پائولو آگوستو و خانواده‌اش مالک مرکز تفریحی «کارپه دی‌یم» هستند؛ ساحل یک اقامتگاه گردشگری سبز دارد، با مواد بازیافت شده، انرژی خورشیدی و مناظر بدیع.

پائولو می‌گوید: «این یکی از زیباترین مناطق آنگولا برای گردشگری است؛ اینجا رودخانه کوانزا را برای موج‌سواری در کنار پارک ملی داریم. به نظرم باید اینجا سرمایه‌گذاری کرد چون این نقطه بکر است. به مراکز تفریحی و خدماتی، و سرمایه‌گذاری بیشتر نیاز داریم.»

آنگولا با مناطق تفریحی اینچنینی در نزدیکی پایتخت به اقتصاد خود تنوع داده و سرمایه‌گذاران را مجذوب می‌کند.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

رقص کیزومبای آنگولا؛ شعر گامها