ترامپ: مداخله نظامی در ونزوئلا یک گزینه است

ترامپ: مداخله نظامی در ونزوئلا یک گزینه است
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا در حالی تهدید به «مداخله نظامی» در ونزوئلا کرد که نیکلاس مادورو خطاب به وی گفته است: «تا همین جا کافی است. در حال ارتکاب اشتباهاتی هستید که دستانتان را خونی خواهد کرد و ریاست جمهوری شما را آغشته به خون می کند.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید مداخله نظامی کشورش در ونزوئلا یک «گزینه» است. سخنان رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی بیان می شود که روسیه همزمان با ادامه بحران سیاسی در ونزوئلا نسبت به «مداخله مخرب» در این کشور هشدار داده است.

آمریکا، کانادا و چند کشور آمریکای لاتین، خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهوری این کشور به رسمیت شناخته اند. خوان گوایدو روز ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) در گردهمایی مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا خود را رئیس جمهوری موقت کشورش اعلام کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در حالی مداخله نظامی در ونزوئلا را «یک گزینه» ارزیابی کرد که همزمان از رد درخواست نیکلاس مادورو برای دیدار با وی خبر داد. به گفته دونالد ترامپ این درخواست چند ماه پیش مطرح شده بود.

هشدار مادورو نسبت به آغاز جنگ داخلی

از سوی دیگر نیکلاس مادورو به رئیس جمهوری آمریکا نسبت به مداخله نظامی در ونزوئلا و وقوع جنگ داخلی در کشورش هشدار داد. وی تهدید کرد که دونالد ترامپ در صورت ادامه سیاست «امپریالیستی» و «کثیف» خود کاخ سفید را «آغشته به خون» ترک خواهد کرد.

رئیس جمهوری ونزوئلا خطاب به دونالد ترامپ گفت: «تا همین جا کافی است. در حال ارتکاب اشتباهاتی هستید که دستانتان را خونی خواهد کرد و ریاست جمهوری شما را آغشته به خون می کند.» وی افزود: «چرا می خواهید ویتنام را تکرار کنید؟»

نیکلاس مادورو همچنین بار دیگر ضرب الاجل شماری از کشورهای اروپایی برای اعلام برگزاری انتخابات در کشورش را رد کرد.

فرانسه، اسپانیا، آلمان، بریتانیا، هلند، پرتغال و اتریش از جمله کشورهایی هستند که تهدید کرده اند در صورت عدم اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در ونزوئلا، خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری این کشور به رسمیت خواهند شناخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت