ونزوئلا به «نور‌کاپیتال» امارات ۳ تن طلا فروخته است

ونزوئلا به «نور‌کاپیتال» امارات ۳ تن طلا فروخته است
نگارش از Euronews

یک مقام ارشد به رویترز گفته است که برنامه دولت ونزوئلا فروش ۲۹ تن طلا به امارات متحده عربی بوده است تا بدینوسیله نقدیندگی لازم برای واردات کالاهای اساسی را فراهم کند.

شرکت «نور‌کاپیتال» ابوظبی روز جمعه اعلام کرد که ۲۱‌ ژانویه سال گذشته میلادی ۳ تن طلا از بانک مرکزی ونزوئلا خریداری کرده است.

این خرید در زمانی اتفاق افتاده است که نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در تلاش برای حل و فصل بحران سیاسی-مالی کشور بوده است.

این شرکت اماراتی اعلام کرده است که ادامه معاملات با ونزوئلا را تا زمان تثبیت شرایط سیاسی در ونزوئلا به حالت تعلیق در می آورد. این شرکت در بیانیه ای گفته است که خرید این مقدار طلا از ونزوئلا بر اساس «استاندارهای بین‌المللی و قوانین موجود» بوده است.

رویترز روز پنجشنبه گزارش داده بود که ونزوئلا در تاریخ ۲۶ ژانویه ۳ تن طلا به امارات فرستاده است و در روزهای آینده ۱۵ تن دیگر هم به این کشور خواهد فروخت.

یک مقام ارشد به رویترز گفته است که برنامه دولت ونزوئلا فروش ۲۹ تن طلا به امارات متحده عربی بوده است تا بدینوسیله نقدیندگی لازم برای واردات کالاهای اساسی را فراهم کند. هنوز مقامات رسمی ونزوئلا به این خبر واکنش نشان نداده اند.

مقامات ایالات متحده آمریکا که از اپوزیسیون ونزوئلا حمایت می کند و خواستار برگزاری انتخابات زودرس در این کشور است به بانک ها و سرمایه گذاران هشدار داده است که از خرید طلای ونزوئلا خودداری کنند.

دولت مادور با ابرتورمی بی سابقه دست و پنجه نرم می کند و در هفته های گذشته ونزوئلا دستخوش اعتراضات سیاسی بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط