نامه اشرف غنی به ترامپ: نیروهای آمریکایی کاملا از افغانستان خارج نشوند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نامه اشرف غنی به ترامپ: نیروهای آمریکایی کاملا از افغانستان خارج نشوند

به گزارش رسانه‌های آمریکایی محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان در نامه‌ای به دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از وی خواسته است که نیروهای آمریکایی را به طور کامل از افغانستان خارج نکند.

نیویورک تایمز نوشته است که اشرف غنی در این نامه پیشنهاداتی به دونالد ترامپ ارائه داده است که چگونه هزینه نگهداری سربازان آمریکایی در افغانستان کاهش یابد.

بر اساس پیشنهادات مطرح شده در این نامه هزینه‌های نیروهای آمریکایی در افغانستان می تواند تا ۲ میلیارد دلار و تعداد نیروهای آمریکای تا ۳۰۰۰ نفر، کاهش یابد.

ارسال این نامه را می توان نشانه نگرانی اشرف غنی از خروج فوری نیروهای آمریکایی از افغانستان ارزیابی کرد، کشوری که با افزایش قدرت ستیزه جویان طالبان مواجه است و دو دهه است درگیر جنگ داخلی است.

یک منبع آگاه به نیویورک تایمز گفته است که اشرف غنی در نامه خود به ترامپ از وی خواسته است تیم‌هایی از دو طرف درباره کاهش هزینه های نیروهای آمریکا در افغانستان گفتگو کنند.

واشنگتن در حال حاضر حدود ۱۴ هزار سرباز در افغانستان دارد.

در این نامه به زمان خاصی برای ملاقات نمایندگان دو طرف اشاره نشده است با این حال گفته می شود که این ملاقات در آینده نزدیک برگزار خواهد شد. اشرف غنی همچنین از دونالد ترامپ دعوت کرده است که در آینده نزدیک به کابل سفر کند. دونالد ترامپ تنها یکبار آنهم برای دیدار از سربازان آمریکایی به افغانستان سفر کرده است.

با اینکه دو سال از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ می گذرد وی تاکنون اشرف غنی را به کاخ سفید دعوت نکرده است.

نامه غنی به ترامپ در حالی ارسال می شود که در هفته جاری شاهد پیشرفت مذاکرات آمریکا و طالبان بودیم و نماینده ویژه آمریکا در افغانستان اعلام کرد که آمریکا و طالبان بر سر چارچوبی برای گفتگو توافق کردند تا به جنگ ۲۰ ساله در افغانستان پایان دهند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید