Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر خارجه روسیه: هر کاری لازم باشد برای حمایت از مادورو انجام می‌دهیم

وزیر خارجه روسیه: هر کاری لازم باشد برای حمایت از مادورو انجام می‌دهیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می گوید کشورش برای حمایت از نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا هر اقدامی را که لازم باشد، انجام خواهد داد.

آگهی

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می گوید کشورش برای حمایت از نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا هر اقدامی را که لازم باشد، انجام خواهد داد.

وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه با اعلام این مطلب و اشاره به تاثیر پذیرفتن مخالفان دولت ونزوئلا از نیروهای خارجی یادآور شد که دخالت آمریکا در این کشور مغایر با مقررات بین‌ المللی است.

آقای لاوروف در ادامه با تاکید بر ادامه حمایت روسیه از دولت نیکلاس مادورو تحریم های آمریکا بر ضد شرکت ملی نفت این کشور را غیر قانونی توصیف و این تحریم ها را به مثابه توقیف و ضبط دارایی های دولت ونزوئلا قلمداد کرد.

به گفته وزیر خارجه روسیه مهم ترین و جدی ترین موانع بر سر راه کمک های جهانی جهت حل بحران ونزوئلا از سوی آمریکا و هم پیمانان نزدیکش در حال شکل گرفتن است.

**بیشتر بخوانید: **آمریکا شرکت ملی نفت ونزوئلا را تحریم کرد

سرگئی لاوروف که در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با همتای مراکشی خود در رباط سخن می گفت در این خصوص تاکید کرد: «به اعتقاد من سیاست آمریکا در قبال ونزوئلا همانند رویکرد این کشور نسبت به شمار دیگری از کشورها مخرب است و این مسئله نیاز به اثبات ندارد.»

وزیر خارجه روسیه همچنین با تصریح بر این نکته که رویکرد واشنگتن حکایت از یک فراخوان آشکار برای کودتا دارد، افزود: «رفتار آمریکا در این ماجرا غیر قابل قبول و مغایر با منشور سازمان ملل و مقررات بین المللی است.»

آقای لاوروف در ادامه تاکید کرد که کشورش در صورت تشکیل نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی بحران ونزوئلا از این موضع دفاع خواهد کرد.

بحران سیاسی در ونزوئلا پس از به میدان آمدن خوان گوایدو، رئیس پارلمان و رهبر نوظهور اپوزیسیون این کشور وارد مرحله تازه ای شده است. این نماینده دست راستی پارلمان ونزوئلا روز چهارشنبه گذشته در اعتراض به نتیجه انتخابات و آغاز رسمی دومین دور ریاست جمهوری نیکلاس مادورو پا به صحنه گذاشت و به عنوان رئیس جمهوری موقت کشورش سوگند یاد کرد. آقای گوایدو در توجیه این اقدام تاکید کرد که قانون اساسی اجازه این کار را به وی می دهد.

خوان گوایدو که با حمایت واشنگتن خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت کشورش معرفی کرده روز دوشنبه اعلام کرد که تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفتگو کرده است.

روسیه، چین، ترکیه و ایران کشورهایی هستند که همچنان از نیکلاس مادورو به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا حمایت می کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خود را به‌عنوان رئیس جمهور موقت معرفی کرد

آیا جنگ مانع ترانزیت نفت روسیه از اوکراین به اروپا شده است؟

هشدار روسیه به ارمنستان: روابط با ناتو باعث بی‌ثباتی در قفقاز و پشیمانی می‌شود