Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیوان عالی بحرین حکم حبس ابد یکی از رهبران مخالف شیعه را تایید کرد

تایید حکم زندان ابد برای رهبر مخالفان شیع در دیوان عالی بحرین
تایید حکم زندان ابد برای رهبر مخالفان شیع در دیوان عالی بحرین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر مخالفان شیعه بحرین که همچنان در زندان به سر می‌برد پیش از اعلام این حکم برای مبارز در راه آنچه وی نیاز کشورش به «آزادی، اصلاح و تحول دموکراتیک» خوانده بود به تحمل چهار ساله زندان محکوم شده و دوران محکومیت خود را نیز سپری کرده بود.

آگهی

دیوان عالی بحرین روز دوشنبه با رد درخواست تجدید نظر مجازات شیخ علی سلمان، رهبر مخالفان شیعه و دو تن از همکارانش حکم زندان ابد صادر شده بر ضد این افراد را تایید کرد.

شیخ علی سلمان که رهبری جنبش الوفاق را بر عهده دارد روز چهارم نوامبر سال گذشته به اتهام «همدستی با قطر برای برهم زدن نظم قانونی اساسی در این کشور» به همراه دو تن از همکاران خود به نام های شیخ حسن سلطان و علی الاسود که از نمایندگان سابق پارلمان این کشور نیز به حساب می آمدند به مجازات حبس ابد محکوم شد.

بسیاری از نهادهای غیر دولتی و حقوق بشری بحرین در اعتراض به این حکم آن را نتیجه «محاکمه سیاسی» توصیف کردند.

رهبر مخالفان شیعه بحرین که همچنان در زندان به سر می برد پیش از اعلام این حکم برای مبارز در راه آنچه وی نیاز کشورش به «آزادی، اصلاح و تحول دموکراتیک» خوانده بود به تحمل مجازات چهار ساله زندان محکوم شده و دوران محکومیت خود را نیز سپری کرده بود.

بیشتر بخوانید:

همچنین شیخ حسن سلطان و علی الاسود، دو تن از همکاران شیخ علی سلمان که هم اکنون در خارج از این کشور سکونت دارند و همانند وی به جاسوسی برای قطر متهم شده اند نیز از سوی دستگاه قضایی بحرین به حبس ابد محکوم شده و حکم آنها در دیوان عالی این کشور مورد تایید قرار گرفته است.

اتهام جاسوسی بر ضد شیخ علی سلمان و همکارانش پس آن مطرح شد که در پی بالاگرفتن اختلافات میان منامه و ریاض، قطر از سوی عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر تحت تحریم های شدید دیپلماتیک و اقتصادی قرار گرفت.

ریاض و متحدانش در خلیج فارس قطر را به حمایت از جنبش های تندروی اسلامی و برقراری روابط نزدیک با تهران متهم می کنند. قطر نیز در مقابل رقبای منطقه ای خود را به تلاش برای تحت قیمومیت قرار دادن دیپلماسی و سیاست خارجی این کشور متهم می کند.

کشور بحرین که توسط یک دستگاه حاکم سنی مذهب اداره می شود از سال ۲۰۱۱ دستخوش ناآرامی و اعتراض های پراکنده است. مطالبات اکثریت شیعه در این کشور به برقراری یک حکومت مشروطه و تعیین نخست وزیری برآمده از اکثریت پارلمانی خلاصه می شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه عالی بحرین حکم اعدام دو نفر را به «جرم بمب‌گذاری» تایید کرد

بازیکن سابق تیم فوتبال بحرین در تایلند با پابند به دادگاه برده شد

ابتکار از مزرعه به میز در حال شکوفایی در قطر است