«ظاهراً روسیه به هنگام حمله اسرائیل به سوریه سامانه موشکی اس۳۰۰ را فعال نمی‌کند»

عکس ایسنا
عکس ایسنا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: «سامانه‌های پدافند هوایی اس‌۳۰۰ روسیه که در سوریه مستقر هستند در زمان حمله صهیونیست‌ها به این کشور غیر فعال می‌شوند.»

آگهی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران می‌گوید موشک‌های پدافند اس‌۳۰۰ روسیه به وقت حمله اسرائیلی‌ها عمل نمی‌کند و در این زمینه نقد جدی به روسیه وارد است.

حشمت الله فلاحت پیشه گفت: «سامانه‌های پدافند هوایی اس‌۳۰۰ روسیه که در سوریه مستقر هستند در زمان حمله صهیونیست‌ها به این کشور غیر فعال می‌شوند. در این بین نقدی جدی به روسیه وجود دارد. اگر سامانه اس۳۰۰ روس‌ها به درستی عمل کند رژیم صهیونیستی نمی‌تواند به راحتی حملاتی را در خاک سوریه انجام دهد.»

این سخنان اخیر آقای فلاحت‌ پیشه در حالی مطرح ایراد می شود که به دنبال حملات هوایی هفته گذشته اسرائیلی‌ها به به مواضع نظامی ارتش سوریه و نیروهای سپاه قدس ایران در حومه دمشق ۲۱ تن کشته شدند. دیده بان حقوق بشر سوریه با تایید این خبر تاکید کرد که بیشتر کشته شدگان نیروهای ایرانی هستند. البته فلاحت پیشه در ادامه تاکید کرده که اسرائیل در ارایه آمار کشته شده‌ها غلو می‌کند.

هماهنگی میان حملات اسرائیل و پدافند هوایی روس‌ها

حشمت الله فلاحت پیشه می گوید: «به نظر می‌رسد نوعی هماهنگی بین حملات رژیم صهیونیستی و پدافند هوایی روسیه که در سوریه مستقر است، وجود داشته باشد.»

پیش از این بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به توافق آمریکا و روسیه برای حل بحران سوریه اعلام کرد که با وجود تلاش‌های این دو کشور برای برقراری آتش‌بس، تل آویو به حملات خود در مناطق مرزی با سوریه ادامه خواهد داد. او البته به تازگی نیز گفته بود: «من ابتدا به دوستانمان در واشنگتن و همچنین دوستانمان در مسکو اطلاع دادم که اسرائیل در سوریه از جمله در جنوب سوریه وارد عمل خواهد شد، مطابق با درکمان و مطابق با نیازهای امنیتی‌مان.»

در آمار کشته‌شدگان اغراق‌ها شده است

فلاحت‌پیشه با تاکید بر این که اسرائیلی‌ها درباره آمار کشته‌ شدگان بلوف می‌زنند افزود: «من به فاصله چند ساعت پس از یکی از حملات رژیم صهیونیستی در محل حاضر شدم؛ آمارهایی که صهیونیست‌ها اعلام می کنند صحت ندارد و این صحبت ها بلوف هستند.»

به گفته او «آنها می‌خواهند ایران را وادار به یکسری واکنش‌ها کنند تا چالشی جدید در سوریه شکل بگیرد. صهیونیست‌ها مدعی هستند که اقدامات آنها علیه جمهوری اسلامی ایران است در حالی که این حملات علیه سوریه و تاسیسات دفاعی، زیرساختی و امنیتی این کشور است.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش اسرائیل برای مقابله با گسترش موج بایکوت این کشور در آمریکا

روسیه: سامانه موشکی «مدرن‌تر» اس-۳۰۰ به سوریه تحویل می‌دهیم

اجساد ۷ ایرانی کشته شده در حمله به پایگاه تیفور به تهران منتقل شد