لومر: خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا یک فاجعه است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لومر: خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا یک فاجعه است

برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه به دولت بریتانیا گفت که اتحادیه اروپا بر سر توافق جدید برکسیت مذاکره نخواهد کرد. وی با خطاب قراردادن سیاستمداران بریتانیایی گفت اگر بریتانیا بدون هیچ توافقی از اتحادیه اروپا خارج شود شاهد یک فاجعه برای این کشور و کل اروپا خواهیم بود.

وزیر اقتصاد فرانسه در گفتگو با بی بی سی انگلیسی اعلام کرد امیدوار است هرچه سریعتر سیاستمداران در بریتانیا راه حلی برای بحران برکسیت پیدا کنند.

وی در این مصاحبه تاکید کرد که دیگر کاری از دست اتحادیه اروپا و کشورهای همسایه بریتانیا برنمی آید و کلید حل بحران تنها در دست سیاستمداران بریتانیایی قرار گرفته است.

با این حال به گفته وزیر اقتصاد فرانسه اتحادیه اروپا می تواند به دولت محافظه کار بریتانیا و پارلمان این کشور همفکری بدهد تا این کشور از چالش مهم برکسیت سربلند بیرون آید.

بریتانیا قرار است روز ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج شود. هفته گذشته مجلس عوام بریتانیا با رای اکثریت به توافق دولت و اتحادیه اروپا بر سر برکسیت نه گفت. دولت ترزا می اما همچنان می گوید بدنبال راه حلی است تا هم نمایندگان مجلس و هم اتحادیه اروپا را راضی کند.

چالش اصلی این دولت محدودیت زمانی است که اجازه نمی دهد تصمیم منطقی و درستی در این زمینه گرفته شود. دو روز پیش شماری از اعضای مجلس عوام به دنبال رای مخالف پارلمان به توافق به دست آمده با اتحادیه اروپا خواستار تمدید این مهلت شدند.

در صورت عدم تمدید این تاریخ، دو راه بیشتر برای دولت محافظه کار نمی ماند؛ خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا یا برگزاری یک همه پرسی جدید. در این مورد آخر که حزب رقیب، کارگر، موافق آن است زمان لازم و کافی برای سازماندهی آن وجود ندارد و بطور قطع با برگزاری این همه پرسی ترزا می و دولت محافظه کار ناگزیر باید تن به استعفا بدهند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید