مرکل: ما مسئولیت داریم برکسیت به شکل مناسب انجام شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرکل: ما مسئولیت داریم برکسیت به شکل مناسب انجام شود

آلمان از عزم خود برای انجام مناسب برکسیت خبر داد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز شنبه اعلام کرد تمام تلاش خود را خواهد کرد تا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با رسیدن به یک توافق انجام شود.

خانم مرکل سپس با لحنی آشتی‌جویانه گفت که برای رسیدن به یک راه‌حل «درست و مناسب» درباره برکسیت «احساس مسئولیت» می‌کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

صدراعظم آلمان روز شنبه گفت: «من تا آخرین روز، یعنی تا روزی که برای انجام برکسیت به یک توافق برسیم کار می‌کنم و همچنین برای داشتن بهترین روابط (با بریتانیا) تلاش خواهم کرد.»

از سوی دیگر اتریش نیز اعلام کرد با تأخیر در انجام برکسیت مشکلی ندارد.

سباستین کورتس، صدراعظم این کشور روز شنبه گفت:‌ «اگر لندن استراتژی و برنامه‌ٔ مشخصی ارائه کند،‌ آنوقت چند ماه تأخیر قابل درک است.» وی افزود: «یک خروج بی‌برنامه به همه ما آسیب می‌زند گرچه برای آن هم آمادگی داریم.»

این درحالی است که حزب کارگر بریتانیا که حزب مخالف دولت این کشور در پارلمان است روز شنبه خواستار برگزاری یک «مناظرهٔ باز و رو در رو» درباره طرح دولت برای انجام برکسیت شد.

کی‌یر استارمر، سخنگوی این حزب در امور برکسیت همچنین خواستار «افزایش نقش پارلمان در انجام برکسیت» شد.

درحالیکه ۱۰ هفته بیشتر تا موعد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی‌ نمانده، عدم توافق اخیر مجلس بریتانیا با توافق دولت ترزا می و اتحادیه اروپا برای انجام برکسیت به حدس و گمان‌های بسیاری در این زمینه دامن زده است؛ حدس و گمان‌هایی که از «خروج بدون توافق» تا «ماندن در این اتحادیه» در نوسان است.  

**بیشتر بخوانید: **

واکنش رهبران اتحادیه اروپا به رای منفی پارلمان بریتانیا به برکسیت: متاسفیم، عجله کنید