تظاهرات ضدسرمایه‌داری در داووس

تظاهرات ضدسرمایه‌داری در داووس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از صد نفر در شهر داووس محل برگزاری «مجمع جهانی اقتصاد» به سیاست های سرمایه داری اعتراض کردند.

داووس سوئیس میزبان نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد است. از سراسر جهان مدیران ثروتمند شرکت های چند ملیتی، سیاستمداران و اقتصاددانان در این نشست در شهر کوهستانی و گران داووس شرکت می کنند.

آگهی

به همین واسطه در سال های اخیر همواره، این شهر علیرغم موانع امنیتی دولت سوئیس، شاهد اعتراضات زیادی بوده است. در سال جاری نیز بیش از یکصد نفر از مخالفان جهانی شدن اقتصاد و سیاست های سرمایه داری پنج شنبه در این شهر دست به تظاهرات زدند.

این تظاهرات به دعوت حزب سوسیال دموکرات سوئیس انجام شد. یکی از اعضای این حزب حاضر در این تظاهرات می گوید جهان نمی تواند همچنان به ثروتمندان در نشست هایی مثل داووس این امکان را بدهد تا پشت پرده برای ۹۹ درصد از شهروندان دیگر کره خاکی تصمیم بگیرند. یکی از مهم ترین موضوعات اجلاس داووس در هفته گذشته مبارزه با گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی بود.

گرتا تونبرگ، فعال پانزده سال محیط زیست که از سوئد تا سوئیس را با قطار سفر کرده بود به خبرنگاران گفت برایش بسیار مضحک است وقتی می بیند که بسیاری از شرکت کنندگان اجلاس داووس با جت های اختصاصی می آیند و بعد می خواهند مشکل گرم شدن زمین را حل کنند.

وی در سخنانی که در این کنفرانس داشت اعلام کرد ثروتمندان و سیاستمداران به گونه ای درباره تغییرات اقلیمی صحبت می کنند انگار که مسئول آن فجایع کسی به جز آنها هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صندلی های خالی کنفرانس «داووس در صحرا» پیامد قتل جمال خاشقجی

داووس ۲۰۱۸؛ اولویتهای اروپا در آینده چه باید باشد؟

چگونه اعتبار سوئیس به عنوان امن‌ترین مکان برای سپرده‌‌های بانکی به خطر افتاد؟