Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بهرام قاسمی ارتباط تهران با تبعه افغان-آلمانی متهم به جاسوسی را رد کرد

بهرام قاسمی ارتباط تهران با تبعه افغان-آلمانی متهم به جاسوسی را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت خارجه ایران: «از شنیدن این خبر در بحبوحه اتهام زنی های امنیتی ناروا و طراحی شده توسط آنانی كه بدنبال تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس هستند تعجب نمی کنیم.»

آگهی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به پرسش خبرگزاری ایسنا، ارتباط تهران با تبعه افغان-آلمانی متهم به جاسوسی را که در آلمان دستگیر شده است، رد کرد.

بهرام قاسمی در این رابطه گفت: «از شنیدن این خبر در بحبوحه اتهام زنی های امنیتی ناروا و طراحی شده توسط آنانی كه بدنبال تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس هستند تعجب نمی کنیم. بارها گفته ایم روابط كهن و دیرینه ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی بویژه اعضای اروپایی برجام دشمنان و معاندينی دارد که از هر کوشش، اتهام و ادعایی برای تیره کردن این روابط فرو گذار نمی کنند.»

دادستانی آلمان چند روز پیش اعلام کرد که یک مرد ۵۰ ساله آلمانی - افغان با نام عبدالحمید س. که در ارتش آلمان خدمت می کند به اتهام جاسوسی برای ایران دستگیر شده است.

پیشتر یک دیپلمات پرسابقه آلمان به ایران هشدار داد با اقدام به جاسوسی از این کشور به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفاظت از برجام آسیب نرساند.

ولفگانگ ایشینگر، دبیر کنفرانس امنیتی مونیخ که ماه آینده برگزار می‌شود، روز پنجشنبه ۲۸ دی با اشاره به خبر دستگیری یک فرد مظنون به جاسوسی برای ایران در آلمان گفت: «ایران باید آنقدر باهوش باشد که تشخیص دهد در حال شلیک به پای خودش است چرا که دارد به فضای سیاسی حول برجام آسیب وارد می‌کند.»

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دبیر کنفرانس امنیتی مونیخ: ایران با جاسوسی به پای خودش شلیک می‌کند

یک مرد افغان‌تبار به اتهام جاسوسی برای ایران در آلمان دستگیر شد

شاخص صلح جهانی؛ ایرانی‌ها تا چه حد در مقایسه با دیگر کشورها در امنیت و آرامش هستند؟