Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دبیر کنفرانس امنیتی مونیخ: ایران با جاسوسی به پای خودش شلیک می‌کند

ولفگانگ ایشینگر
ولفگانگ ایشینگر Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک دیپلمات پرسابقه آلمان به ایران هشدار داد با تلاش برای جاسوسی از آلمان به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفاظت از برجام آسیب نرساند.

آگهی

یک دیپلمات پرسابقه آلمان به ایران هشدار داد با اقدام به جاسوسی از این کشور به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفاظت از برجام آسیب نرساند.

ولفگانگ ایشینگر، دبیر کنفرانس امنیتی مونیخ که ماه آینده برگزار می‌شود، روز پنجشنبه ۲۸ دی با اشاره به خبر دستگیری یک فرد مظنون به جاسوسی برای ایران در آلمان گفت: «ایران باید آنقدر باهوش باشد که تشخیص دهد در حال شلیک به پای خودش است چرا که دارد به فضای سیاسی حول برجام آسیب وارد می‌کند.»

پیشتر در روز سه‌شنبه ۲۶ دی دادستانی فدرال آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرده بود یک فرد دوتابعیتی آلمانی‌افغان به نام عبدالحمید. س را که به عنوان مترجم و مشاور در ارتش این کشور کار می‌کرده به ظن جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی ایران بازداشت کرده‌ است.

وبسایت آلمانی اشپیگل آنلاین گزارش داده بود که مظنون به اطلاعات طبقه‌بندی شده محرمانه شامل عملیات نیروهای آلمانی در افغانستان دسترسی داشته و برای سال‌ها از ارتش آلمان جاسوسی می‌کرده است.

بیشتر بخوانید:

آقای ایشینگر گفت اقدامات ایران در آلمان و سایر جاها به نگرانی‌های سیاسی دامن زده و تلاش‌ها برای زنده نگاه داشتن برجام را تحت تاثیر قرار داده است. او با این حال اضافه کرد این مسئله نباید سبب لغو توافق شود چرا که برجام برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران بود و نه دیگر رفتارهای منطقه‌ای ایران یا جاسوسی.

مقام‌های آلمانی و اروپایی در ماه‌های گذشته نسبت به افزایش فعالیت‌های جاسوسی ایران هشدار داده‌اند.

در ماه ژوئیه سال گذشته میلادی، سازمان اطلاعات داخلی آلمان گزارش داد که ایران توانایی‌های خود را در زمینه حملات سایبری گسترش داده و برای شرکت‌ها و موسسات پژوهشی آلمان خطر ایجاد کرده است.

پلیس آلمان همچنین در ژانویه سال گذشته اقدام به تفتیش منازل و دفاتر ۱۰ فرد مظنون به جاسوسی برای ایران کرده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران به توصیه حسن نصرالله، زندانی لبنانی متهم به جاسوسی را آزاد می‌کند

بهرام قاسمی ارتباط تهران با تبعه افغان-آلمانی متهم به جاسوسی را رد کرد

«رویکرد خصمانه روسیه» و الزامات جدید ناتو؛ آلمان به ۷۵ هزار نظامی بیشتر نیاز دارد