سناتور گراهام: بهبود رابطه آمریکا و عربستان مستلزم برخورد با محمد بن‌سلمان است

سناتور گراهام: بهبود رابطه آمریکا و عربستان مستلزم برخورد با محمد بن‌سلمان است
Copyright  عکس از رویترز
نگارش از Euronews

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه روز شنبه گفت که رابطه آمریکا و عربستان سعودی تا زمانی با ولیعهد محمد بن‌سلمان برخورد نشود، بهبود نمی‌یابد.

لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی از حزب جمهوری‌خواه روز شنبه گفت، رابطه واشنگتن با ریاض تا زمانی که با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برخورد نشود، بهبود نمی‌یابد.

او که در جریان سفر به استانبول و یک روز پس از دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه سخن می‌گفت، از تلاش‌های کنگره برای تصویب تحریم‌هایی علیه مسببان قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد سعودی خبر داد.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) پیشتر مدعی شده بود که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در قتل آقای خاشقجی در کنسولگری ترکیه در استانبول نقش داشته است.

بیشتر بخوانید:سفر پومپئو به خاورمیانه نیمه‌کاره ماند

انتشار خبر قتل جمال خاشقجی که ساکن آمریکا شده بود و با روزنامه واشنگتن پست همکاری می‌کرد از ماه اکتبر به این سو، روابط خارجی عربستان با دولت‌های غربی را با چالش مواجه کرده است.

پیشتر آمریکا ۱۷ فرد مرتبط با قتل آقای خاشقجی را تحریم کرد و مجلس سنای این کشور نیز در ماه دسامبر خواستار توقف حمایت نظامی آمریکا از عربستان در جریان جنگ یمن شد.

البته عربستان با رد دخالت ولیعهد این کشور در قتل روزنامه‌نگار منتقد تاکنون ۲۱ فرد را در این ارتباط دستگیر کرده که محاکمه ۱۱ نفر از آنها پایان یافته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط