Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا: آیت‌الله باید روزی حساب پس دهد که توسط مردم ایران رقم خواهد خورد

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه
لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ایالات متحده در نشست دوحه، ضمن اعلام حمایت قاطع خود از اسرائیل، ایران را مورد انتقاد قرار داد و از رهبر این کشور به عنوان آیت‌الله نازی‌-مذهب یاد کرد. او گفت از حذف تشکیلات حماس و شکل‌گیری فلسطین نوین حمایت خواهد کرد.

آگهی

این سناتور جمهوری‌خواه در این نشست به مردم جهان وعده داد که پای حمایت از ارتش اسرائیل برای نابودی حماس و ساخت فلسطینی نوین خواهد ایستاد. او پیش‌تر از طرفداران دونالد ترامپ به شمار می‌آمد. 

آقای گراهام در این نشست به طور صریح حمایت قاطع خود از تصمیم اخیر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در وتوی قطعنامه آتش‌بس در غزه و قطعنامه‌های آتی مرتبط در این زمینه را اعلام کرد.

سناتور لیندسی گراهام تاکید کرد: «۸۰ سال پیش برخی تلاش داشتند تمامی یهودیان را بکشند، آن روز اصلا اسرائیلی وجود نداشت، بنابراین تنها چیزی که می‌توانم به شما بگویم این است که اگر هدف شما کشتن همه یهودیان باشد، یک جنگ تمام عیار[در جهان] رقم خواهد خورد. ایالات متحده آمریکا بدون خصومت با فلسطینی‌ها در کنار اسرائیل خواهد ایستاد.»

«حماس دلش برای مردم فلسطین نمی‌سوزد»

او همچنین تاکید کرد: « حماس دلش برای مردم فلسطین نمی‌سوزد. این مساله ربطی هم به رهایی ندارد، بلکه درباره گروهی از مردم است که به دلایلی دیوانه هستند و می‌خواهند همه یهودیان را بکشند. اما پیش بینی من این است که آنها روزی نابود خواهند شد. نمی‌دانم چقدر طول می کشد، اما نابودی نهایی حماس از سوی مردم فلسطین رقم خواهد خورد.»

شیطان بزرگ جهان، رژیم ایران است
که توسط یک آیت‌الله نازی-مذهب رهبری می‌شود
لیندسی گراهام

او که از منتقدان اصلی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید در ادامه تاکید کرد: «در این داستان چیز زیادی در مورد ایران نشنیدم. از دیدگاه من شیطان بزرگ جهان، رژیم ایران است که توسط یک آیت‌الله نازی-مذهب رهبری می‌شود. او ریشه اکثر مشکلات این منطقه است. او باید روزی حساب پس دهد و آن حسابرسی هم توسط مردم ایران رقم خواهد خورد.»

نشست دوحه
نشست دوحهAP Photo

«حماس پای هیچ توافق آتش‌بسی نایستاد»

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا همچنین به عهدشکنی حماس در آتش‌بس‌ها اشاره کرده و گفت: «هر آتش‌بسی که بر سرش توافق شد، حماس آن را شکسته است. مادامی‌که گروگان‌ها طبق وعده آزاد شوند ما خواهان هیچ آتش‌بسی نیستیم. بنابراین به عنوان یک جمهوری خواه، پشت تصمیم رئیس جمهور جو بایدن برای وتوی آن قطعنامه و قطعنامه‌های بعدی ایستاده‌ام.»

متعهد خواهم شد تا به رئیس‌جمهور بایدن کمک کنم
تا رای موافق سنا برای عقد قرارداد دفاعی
عربستان با آمریکا را ممکن سازم
لیندسی گراهام

او همچنین تاکید کرد: «در مقابل جهان متعهد خواهم شد تا به رئیس‌جمهور بایدن کمک کنم تا رای موافق سنا برای عقد قرارداد دفاعی عربستان با آمریکا را ممکن سازم، قراردادی که عربستان را قادر سازد تا اسرائیل را به رسمیت بشناسد. همچنین برای کمک به بازسازی فلسطین نوین نیز قول حمایت می‌دهم اما هیچ‌کدام از اینها ممکن نیست تا زمانی که تشکیلات خودگردان جوان‌تر کمتر فاسدی در فلسطینی جایگزین حکومت کنونی شود.» 

وتوی برقراری آتش‌بس فوری در غزه از سوی ایالات متحده در شورای امنیت سازمان ملل متحد انتقاد و مخالفت برخی رهبران جهان و مقام‌های ارشد این سازمان را به دنبال داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات ایران و جهان؛ روسیه مدعی پیشرفت «قابل توجه» در جنوب اوکراین شد

سناتور گراهام: بهبود رابطه آمریکا و عربستان مستلزم برخورد با محمد بن‌سلمان است

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»