اعلام نامزدی سیلویو برلوسکونی برای انتخابات پارلمان اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعلام نامزدی سیلویو برلوسکونی برای انتخابات پارلمان اروپا

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر اسبق ایتالیا و میلیاردر رسانه‌ای این کشور اعلام کرد برای انتخابات پارلمانی اروپا کاندیدا می‌شود.

آقای برلوسکونی که ۸۲ سال دارد، در سال ۲۰۱۳ به دلیل فرار مالیاتی از مشارکت در انتخابات به‌عنوان کاندیدا منع شده بود. یک دادگاه در ایتالیا در ماه مه سال ۲۰۱۸ این ممنوعیت را ملغی اعلام کرد.

شوالیه سیاست ایتالیا که از ۲۵ سال پیش همواره یکی از چهره‌های تاثیرگذار بازی قدرت در این کشور بوده، روز پنجشنبه با اعلام آغاز کارزار خود برای انتخابات پارلمان اروپا گفت: «در این سن و سال زیبایی که دارم، با احساس مسئولیت تصمیم گرفتم به [پارلمان]‌ اروپا بروم؛ جایی که به یک تفکر عمیق برای آینده جهان نیاز دارد.»

بیشتر بخوانید:

آقای برلوسکونی در انتخابات اخیر پارلمان ایتالیا با وجود منع کاندیداتوری، اتحاد میان حزبش  «ایتالیا به پیش» و راست‌گرایان افراطی «لگا» را راهبری کرد. با این حال لگا، خرب متبوع ماتئو سالوینی هم‌اکنون در نظرسنجی‌ها بسیار محبوب‌تر از «ایتالیا به پیش» است. با وجود اتحاد این دو جریان راست‌گرا، برلوسکونی با جنبش ضد ساختار ۵ستاره به شدت مخالف است و اعضای آن را «آقایان چپ‌گرای کمونیست سال ۱۹۹۴» توصیف می‌کند؛ سالی که خود وارد قدرت شد.

در سال ۲۰۱۳ و زمانی که حکم محرومیت برلوسکونی از «حق انتخاب شدن» اعلام شد، بسیاری فکر می‌کردند که حیات سیاسی این چهره جنجالی ایتالیا به پایان رسیده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید