Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نازنین زاغری به اعتصاب غذای خود پایان داد

نازنین زاغری به اعتصاب غذای خود پایان داد
نازنین زاغری به اعتصاب غذای خود پایان داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همسر نازنین زاغری با اعلام این مطلب یادآور شد که نرگس محمدی، روزنامه نگار در بند و فعال حقوق بشر نیز که همزمان با خانم زاغری دست به اعتصاب غذا زده بود به حرکت اعتراضی خود پایان داده است.

آگهی

نازنین زاغری رتکلیف، شهروند دو تابعیتی ایرانی بریتانیایی که به دلیل شرایط نامساعد درمانی در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود پس از دریافت اطمینان از دسترسی به مراقبت های پزشکی به اعتصاب خود پایان داده است.

خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه به نقل از ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری با اعلام این مطلب یادآور شد که نرگس محمدی، روزنامه‌نگار در بند و فعال حقوق بشر نیز که همزمان با خانم زاغری دست به اعتصاب غذا زده بود به این حرکت اعتراضی خود پایان داده است.

ریچارد رتکلیف با انتشار بیانیه ای در این خصوص تاکید کرده است که «نازنین و نرگس هردو امروز به اعتصاب غذای خود پایان دادند.»

اعتصاب غذای نازنین زاغری و نرگس محمدی که هر دو با انگیزه اعتراض به شرایط درمانی و عدم رسیدگی به مراقبت های پزشکی از روز دوشنبه آغاز شده بود ابتدا قرار بود سه روز به طول انجامد و در صورت فراهم نشدن مطالبات برای مدتی بیشتر تمدید شود.

بیشتر بخوانید:

همسر نازنین زاغری در بیانیه خود از تصمیم مقامات زندان اوین برای اعطای مجوز درمان به دو فرد یاد شده استقبال کرده است. در این بیانیه تصریح شده است که نازنین زاغری و نرگس محمدی از این پس می توانند با تایید مسولان زندان مراحل درمانی خود را در بیمارستان‌هایی که پیشتر در آنجا تحت مراقبت پزشکی بودند، از سر بگیرند.

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا نوامبر سال گذشته میلادی در سفر به ایران با خانواده خانم زاغری ملاقات کرده بود. وی در جریان این سفر و ملاقات با همتای ایرانی خود بر آزاد شدن «آدم‌های بی گناه دو تابعیتی» تاکید کرده بود.

وزیر خارجه بریتانیا همچنین روز دوشنبه و همزمان با آغاز اعتصاب خانم زاغری با احضار سفیر ایران در کشورش خواستار برطرف شدن مشکلات درمانی این شهروند ایرانی-بریتانیایی در زندان شده بود.

بیشتر بخوانید:

نازنین زاغری، کارمند سابق بنیاد تامسون رویترز آوریل سال ۲۰۱۶ هنگام ورود به ایران دستگیر و در سپتامبر همان سال به اتهام جاسوسی و اقدام برای براندازی به پنج سال زندان محکوم شد، اتهامی که وی همواره آن را رد کرده است.

به گفته همسر خانم زاغری، وی از ناراحتی های مختلف از جمله درد گردن، بی حسی دست و پا و ورم سینه رنج می برد و بارها برای ناراحتی های روحی به یک مرکز روانپزشکی در خارج از زندان مراجعه کرده است.

نرگس محمدی، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر که به دلیل فعالیت‌هایش بر ضد مجازات اعدام در ایران شهرت دارد سال ۲۰۱۵ دستگیر و روانه زندان شد. او در زمان دستگیری سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر و ریاست هیئت اجرایی شورای صلح ایران را برعهده داشت. وی یکسال پس از دستگیری به جرم هدایت گروهی غیر قانونی به ده سال زندان محکوم شد.

بیشتر بخوانید:

  • [**

نرگس محمدی به یورونیوز: زندان مرا نخواهد شکست

**](https://fa.euronews.com/2016/05/19/iran-rsf-condemned-narges-mohammad-prison-sentence)

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقال نازنین زاغری به بهداری زندان

تقی رحمانی: حکم نرگس محمدی امنیتی است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند