ویدئوی تبلیغی شرکت ژیلت علیه تعریف رایج از «مردانگی»

تصویری از ویدئوی تبلیغی شرکت ژیلت
تصویری از ویدئوی تبلیغی شرکت ژیلت Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از کاربران شبکه های اجتماعی ضمن ستایش از تبلیغ شرکت ژیلت آن را گام موثری در راستای جلوگیری از آزارهای روانی و جنسی ارزیابی کرده اند.

آگهی

شرکت تولید محصولات بهداشتی ژیلت از زمان انتشار ویدئوی تبلیغی جدید خود که در آن تعریف رایج از «مردانگی» را زیر سوال برده با واکنش های متفاوتی روبرو شده است.

در این ویدئوی تبلیغی که تقریبا یک سال پس از آغاز جنبش «من هم همینطور» (Metoo#) منتشر شده است تصاویری از کلیشه های رایج جنسیتی در فیلم های سینمایی و خشونت بین کودکان پسر دیده می شود. صدایی که بر روی این تصاویر شنیده می شود می گوید: «قلدری کردن، جنبش «من هم همینطور» علیه اذیت و آزار جنسی، مردانگی مسموم، آیا اینها بهترین چیزی است که یک مرد می تواند به دست آورد؟»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ویدئوی تبلیغی شرکت ژیلت طی ۴۸ ساعت بیش از چهار میلیون بار در شبکه یوتیوب دیده شده است.

گروهی از کاربران شبکه های اجتماعی ضمن ستایش از تبلیغ شرکت ژیلت آن را گام موثری در راستای جلوگیری از آزارهای روانی و جنسی ارزیابی کرده اند.

در مقابل منتقدان ویدئوی تبلیغی ژیلت این شرکت را به همراهی با جنبش «ضدیت با مردان» متهم کرده اند. مجله راست افراطی «نیو امریکن» (The New American) ضمن انتقاد از این ویدئو آن را «سرشار از فرضیه های غلط» دانسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مبارزه با جنسیت‌زدگی؛ تابلوی نقاشی دردسرساز برای فدراسیون اسکی اتریش

پوستر تبلیغاتی جنسیت‌زده گالری لافایت پاریس ظرف یک روز پائین کشیده شد

پروازهای خصوصی رایگان برای سقط جنین؛ موسسه آمریکایی به زنان برای رهایی از حکم دیوان عالی کمک می‌کند