مبارزه با جنسیت‌زدگی؛ تابلوی نقاشی دردسرساز برای فدراسیون اسکی اتریش

مبارزه با جنسیت‌زدگی؛ تابلوی نقاشی دردسرساز برای فدراسیون اسکی اتریش
نگارش از Euronews

نیکولا وردنینگ، عضو پیشین تیم المپیک اسکی زنان اتریش رهبری معترضان در توییتر علیه این پوستر تبلیغاتی را بر عهده گرفته است. او در ۱۶ سالگی قربانی تجاوز شد.

فدراسیون اسکی اتریش پس از استفاده از نقاشی یک زن لخت برای مسابقات جام جهانی، هدف انتقادهای گسترده افراد و سازمان‌های فعال علیه جنسیت‌گرایی قرار گرفته است.

به گزارش رسانه‌های محلی، انتقادها به فدراسیون اسکی اتریش در آستانه برگزاری رقابت‌های مارپیچ و مارپیچ بزرگ در روزهای ۲۸ و ۲۹ دسامبر، به دردسری جدی برای این نهاد دولتی بدل شده است. 

نیکولا وردنینگ، عضو پیشین تیم المپیک اسکی زنان اتریش رهبری معترضان در توییتر علیه این پوستر تبلیغاتی را بر عهده گرفته است. منتقدان می‌گویند استفاده از تصویر بدن عریان یک زن هیچ ربطی به اسکی و این مسابقات ندارد.

نیکولا وردنینگ رهبری معترضان علیه استفاده از این تابلوی تبلیغاتی را در تویتر به عهده دارد

در سال گذشته و پس از انتشار خبر مورد تجاوز قرار گرفتن خانم وردنیگ در شانزده سالگی، شکایات زیادی علیه آزار و اذیت جنسی در فدراسیون اسکی اتریش طرح شده است. 

به گزارش خبرگزاری آلمان، مسئولان فدراسیون اسکی اتریش گفته اند تا زمانی که خالق این تابلوی تبلیغاتی رضایت ندهد، نمی‌توانند آن را پایین بکشند. 

به نظر می‌رسد از سال گذشته و پس از به راه افتادن کارزار من هم همینطور (metoo)، مخالفان تبعیض جنسیتی و رفتارهای جنسیتی راحت‌تر با مظاهر این رویکرد تبعیض‌ آمیز مبارزه می‌کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط