«تو مرد می‌شوی پسرم»: کارزار مبارزه علیه رفتارهای جنسیت‌زده در فرانسه

«تو مرد می‌شوی پسرم»: کارزار مبارزه علیه رفتارهای جنسیت‌زده در فرانسه
Copyright آرشیو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیاد زنان فرانسه به والدین توصیه می کند که اجازه دهند پسران گریه کنند، برقصند و یا فعالیتهایی مانند دختران داشته باشند.

آگهی

بنیاد زنان در فرانسه از روز چهارشنبه کارزار جلوگیری از رفتارهای جنسیت‌زده در پسران را آغاز کرد.

این بنیاد که به پشتیبانی مالی از انجمن های حمایت از زنان قربانی خشونت می پردازد قصد دارد در کارزار جدید خود بر روی آموزش کودکان پسر تمرکز کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در کارزار «تو مرد می‌شوی پسرم» قرار است با الگوهای آموزشی رایج که در آنها از پسران خواسته می شود رفتاری «مردانه» داشته باشند مبارزه شود. نتایج یک تحقیق که در ماه مه برای بنیاد زنان انجام شده است نشان می دهد از نظر ۲۰ درصد پاسخ دهندگان «یک مرد گریه نمی کند».

بنا به نتیجه همین تحقیق از نظر ۹۳ درصد پاسخ دهندگان یک مرد باید «شجاع» باشد. علاوه بر این ۸۰ درصد پاسخ دهندگان معتقدند که یک مرد باید «قوی» باشد.

بنیاد زنان فرانسه با انتشار نتیجه این تحقیق در نظر دارد با این کلیشه های جنسیت‌زده مقابله کند. از نظر بنیاد زنان آموزش این الگوهای جنسیت زده به پسران باعث می شود کلیشه های منفی رایج در مورد دختران مانند «ضعیف» و «شکننده» ارزیابی کردن آنها نیز تقویت شود.

بنیاد زنان فرانسه به والدین توصیه می کند که اجازه دهند پسران گریه کنند، برقصند و یا فعالیتهایی مانند دختران داشته باشند. در این کارزار از والدین خواسته شده است بازی های کودکان را به دو دسته «پسرانه» و «دخترانه» تقسیم نکنند.

بنیاد زنان همچنین از والدین خواسته است به جای انتخاب رنگ لباس کودکان به آنها اجازه دهند خودشان رنگ لباسهای خود را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید:

منابع بیشتر • fondationdesfemmes.org

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مبارزه با جنسیت‌زدگی؛ تابلوی نقاشی دردسرساز برای فدراسیون اسکی اتریش

ترانس‌های لبنانی از سایه بیرون آمدند؛ روایت زندگی دو زن ترانس

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان