دولت مصر: پنج پیکارجوی داعش را در سینا کشتیم

دولت مصر: پنج پیکارجوی داعش را در سینا کشتیم
دولت مصر: پنج پیکارجوی داعش را در سینا کشتیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته منابع نظامی در مصر، از آغاز آخرین موج عملیات گسترده «ضد تروریستی» در این منطقه موسوم به «سینایی ۲۰۱۸» در فوریه گذشته تاکنون بیش از پانصد پیکارجوی جهادی کشته شده اند.

آگهی

پنج پیکارجوی عضو گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش در جریان درگیری با نیروهای امنیتی مصر در شمال شبه جزیره سینا کشته شدند.

وزارت کشور مصر با تایید این خبر و بدون اعلام تاریخ وقوع این درگیری تصریح کرد که ماموران پلیس با حمله به مخفیگاه افراد متعلق به گروه داعش در العريش، مرکز بخش شمالی استان سینایی پنج تن از این افراد را از پای درآوردند.

مصر پس از سقوط محمد مرسی، رئیس جمهوری اسلامگرای این کشور در سال ۲۰۱۳ تاکنون شاهد درگیری های پراکنده میان نیروهای امنیتی و شبه‌نظامیان اسلام‌گرای افراطی در شبه جزیره سینا است.  بسیاری از این گروه‌ها از سال ۲۰۱۴ با داعش بیعت کردند.

وزارت کشور مصر در بیانیه ای اعلام کرده است که هسته باقی مانده از پیکارجویان فعال داعش در این منطقه در تدارک حملاتی به «تاسیسات مهم و حیاتی» کشور بوده اند.

به گفته منابع نظامی در مصر، از آغاز آخرین موج عملیات گسترده «ضد تروریستی» در این منطقه موسوم به «سینا ۲۰۱۸» در فوریه گذشته تاکنون بیش از پانصد پیکارجوی جهادی کشته شده اند.

مقامات مصری مرتب از کشته شدن پیکارجویان عضو گروه داعش در جریان عملیات گوناگون در این کشور خبر می دهن؛ این درحالیست که برای تایید این اخبار در حال حاضر هیچگونه منبع مستقل دیگری در اختیار رسانه ها نیست.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بین‌ الملل نسبت به تهدید مستمر داعش هشدار داد

مصر؛ حسنی مبارک علیه محمد مرسی شهادت داد

حمله به مسیحیان مصر؛ نیروهای امنیتی ۱۹ اسلام‌گرا را کشتند