Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماکرون: فشار از طرف بریتانیا است

ماکرون: فشار از طرف بریتانیا است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری فرانسه وقتی خبر رای منفی مجلس عوام به برکسیت را شنید، در یک گردهمایی که به‌صورت مستقیم از تلویزیون پخش می‌شد درباره نگرانی ماهیگیران دریای شمال صحبت می‌کرد.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به شکست طرح مورد توافق دولت محافظه‌کار ترزا می و اتحادیه اروپا گفت: «فشار حالا از طرف بریتانیا است [و نه اتحادیه اروپا].»

رئیس جمهوری فرانسه وقتی خبر رای منفی مجلس عوام به برکسیت را شنید، در یک گردهمایی با شهرداران که به‌صورت مستقیم از تلویزیون پخش می‌شد درباره نگرانی ماهیگیران دریای شمال صحبت می‌کرد.

آقای ماکرون که یکی از معدود رهبران «تازه کار» طرفدار گسترش و تقویت اتحادیه اروپا است با انتقاد شدید از همه‌پرسی برکسیت در سال ۲۰۱۶ گفت: «آن همه‌پرسی دستکاری شده بود... در جریان آن رفراندوم به مردم دروغ گفته شد.»

شماری از احزاب راست‌گرای افراطی فرانسه از جمله «وحدت ملی» (جبهه ملی سابق) طرح خروج فرانسه از اتحادیه اروپا با نام «فرکسیت» را تبلیغ می‌کنند. اجزاب چپ رادیکال و افراطی این کشور مانند فرانسه تسلیم ناپذیر و حزب جدید ضد سرمایه‌داری (ان‌پ‌ا) می‌گویند اگر نتوان ساختار حاکم بر اتحادیه اروپا را تغییر داد، باید از آن خارج شد.

طرح گفت‌وگوی بزرگ ملی فرانسه روز سه‌شنبه و با شرکت امانوئل ماکرون در جمع شهرداران این کشور در منطقه اور آغاز شد. رئیس جمهوری فرانسه این طرح را برای پاسخ به ناآرامی‌های دوماه گذشته جلیقه زردها به راه انداخته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان بریتانیا با اکثریت قاطع آرا توافق برکیست را رد کرد

توان و اراده فرانسه برای گسترش چتر هسته‌ای به اتحادیه اروپا؛چالش‌های پاریس در فضای امنیتی جدید چیست؟

ماکرون در هشدار به رهبران قاره سبز:بقای اروپا بسته به انتخاب‌های ماست؛ نباید دست‌نشانده آمریکا باشیم