نتانیاهو: مواضع ایران و حزب الله را منهدم کردیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نتانیاهو: مواضع ایران و حزب الله را منهدم کردیم
کپی رایت  عکس از رویترز

یک روز پس از اعلام رسمی حمله هوایی اسرائیل به دمشق از سوی خبرگزاری رسمی دولت سوریه، نخست وزیر اسرائیل ضمن تائید این حملات، هدف از انجام آن را انهدام مواضع ایران و حزب الله عنوان کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که در نشست روز یکشنبه هیات دولت اسرائیل در اورشلیم سخن می‌گفت، تصریح کرد که حملات دو روز گذشته اسرائیل به فرودگاه دمشق و سایر نقاط متمرکز در اطراف این شهر با هدف انهدام سلاح‌های ایرانی ارسال شده به سوریه صورت گرفته است.

نخست وزیر اسرائیل اظهار داشت که این حملات با موفقیت همراه بوده و نقش مهمی در متوقف کردن ادامه حضور نظامی ایران در سوریه ایفا خواهد کرد.

او تاکید کرد که ارسال صدها موشک و راکت به سمت مواضع ایران و حزب الله در سوریه حامل این پیام است که ما بیش از همیشه متعهد به اقدام علیه ایران در سوریه هستیم.

بیشتر بخوانید:حمله جنگنده‌های اسرائیل به چند هدف در حومه دمشق

پیشتر مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است تائید کرده بود که جنگنده‌های اسرائیلی دو پایگاه نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان هدف قرار داده‌اند.

ایران و حزب الله لبنان از جمله نیروهای حامی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه‌ هستند که در پی وقوع جنگ داخلی این کشور در حمایت از آقای اسد وارد عمل شده‌اند. آمریکا و اسرائیل مخالف این حضور هستند و تاکید دارند که ایران و گروه‌های تحت حمایتش هر چه سریع‌تر باید خاک سوریه را ترک کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید