نتانیاهو: ماموران اسرائیلی به طور متناوب برای سرکشی به ایران می‌روند

 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه ۱۶ دسامبر در جمع شماری از دیپلمات‌های این کشور در اورشلیم گفته است ماموران اسرائیلی در چارچوب تلاش‌های این کشور برای خنثی کردن جاه‌طلبی‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی به عملیات خود در درون ایران ادامه می‌دهند.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه ۱۶ دسامبر در جمع شماری از دیپلمات‌های این کشور در بیت المقدس گفته است ماموران اسرائیلی در چارچوب تلاش‌های این کشور برای مقابله با «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی» به عملیات خود در درون ایران ادامه می‌دهند.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، آقای نتانیاهو با بیان این‌که نیروهای این کشور«به طور متناوب» به ایران سرکشی می‌کنند، گفت: «ما در سراسر جهان با برنامه‌ هسته‌ای ایران در حال جنگ هستیم.»

نخست‌وزیر اسرائیل جزئیات بیشتری از عملیات نیروهای این کشور در داخل ایران ارائه نداده است.

بنیامین نتانیاهو در ماه مه و در جریان یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود ماموران این کشور توانسته‌اند با نفوذ به یک انبار متروک در حومه تهران آرشیو اسناد اتمی ایران بالغ بر ۵۵ هزار صفحه و فایل دیجیتال را بربایند و به خاک اسرائیل منتقل کنند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا مدتی بعد در گزارشی اختصاصی به نقل از یک مسئول بلند پایه اسرائیلی، که نخواسته بود نامش فاش شود، گفته بود موساد این انبار را ماه فوریه سال ۲۰۱۶ کشف کرده و تا پیش از ورود آنرا تحت نظارت دقیق قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

آقای نتانیاهو با استناد به اسناد کشف شده ایران را به «پیشبرد مخفیانه برنامه هسته‌ای نظامی»، «پنهان کردن آرشیو برنامه اتمی» و نیز «فریب جهانیان» متهم ساخته بود.

نخست وزیر اسرائیل همچنین روز پنج‌شنبه ۲۷ سپتامبر در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با نشان دادن عکس‌هایی از یک ساختمان در منطقه ترقوزآباد تهران، مقامات جمهوری اسلامی ایران را به داشتن انبار سری هسته‌ای در تهران برای اهداف تسلیحاتی متهم کرده بود.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات آقای نتانیاهو آنها را «بی معنی» خوانده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو به سپاه: اگر حمله کنید این آخرین جشن انقلاب‌تان خواهد بود

جانشین فرمانده سپاه: راهبرد ما محو اسرائیل از جغرافیای سیاسی جهان است

نتانیاهو: مواضع ایران و حزب الله را منهدم کردیم