سالوینی می خواهد ایتالیا و لهستان اروپایی نوینی را تشکیل دهند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سالوینی می خواهد ایتالیا و لهستان اروپایی نوینی را تشکیل دهند

ماتئو سالوینی وزیر کشور ایتالیا چهارشنبه با ایراد یک سخنرانی آتشین گفت: «ایتالیا و لهستان باید در شکل دادن یک اروپای نو همکاری و تلاش کنند.» سالوینی رهبر حزب لگا، لیگ شمال، مهم ترین و قدرتمندترین گروه راستگرایان افراطی در ایتالیا است.

سالوینی با بیان این سخنان اعلام کرد: « ایتالیا و لهستان بخشی از بهار اروپایی را برای اروپا ساخته و رنسانسی جدید در این قاره می آفرینند.»

سالوینی در بخش دیگری از سخنان خود در ورشوی لهستان اعلام کرد که ایتالیا، لهستان و متحدان آن ها بزودی اروپا را از وجود احزاب سنتی فاسد و کاغذبازیهای رایج در صحن اتحادیه خلاص خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور ایتالیا خطاب به پناهجویان: آماده بستن چمدان‌هایتان باشید

حزب لگا، که پیش تر به لیگ شمال مشهور بود مانند اغلب احزاب راستگرای افراطی در اروپا از منتقدان جدی ساختارهای اتحادیه اروپا به شکل امروزی هستند.

خواست این احزاب ملی گرا استقلال تمام دولت های اروپا در تصمیم گیری ها است و رهبران آنها همچون مارین لوپن، رهبر حزب اتحاد ملی فرانسه می گویند که نفوذ اتحادیه اروپا و تکنوکرات های آنها در سیاست های اروپایی گسترده است و با وجود آنها تغییری در زندگی مردم و سیاست های مهاجرتی رخ نخواهدداد.

سالوینی در کنار همتای لهستانی خود یواخیم برودزینسکی در این کنفرانس سخنرانی می کرد. ماتئو سالوینی و هم پیمانان اروپایی وی، خود را آماده پیروزی در انتخابات سال آینده اروپایی می کند.

دولت های راستگرای افراطی مجارستان و لهستان را می توان از متحدان اصلی حزب لگا به رهبری ماتئو سالوینی عنوان کرد.