Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اتحادیه اروپا ۳ شخص حقیقی و حقوقی ایران را در فهرست افراد و گروه‌های تروریستی قرار داد

اتحادیه اروپا ۳ شخص حقیقی و حقوقی ایران را در فهرست افراد و گروه‌های تروریستی قرار داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره کل امنیت داخلی وزارت اطلاعات ایران به‌عنوان شخص حقوقی در فهرست اشخاص تروریست اتحادیه اروپا اضافه شد.

آگهی

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نام دو شهروند ایرانی و اداره کل امنیت داخلی وزارت اطلاعات ایران را به دلیل حملات ناکام اخیر در خاک اروپا به فهرست افراد و سازمان‌های تروریستی اضافه کرده است.

شورای اتحادیه اروپا در این بیانیه که بامداد چهارشنبه نهم ژانویه/۱۹ دی صادر شد اعلام کرد که مجازات‌ها علیه این افراد از همین امروز اجرایی می‌شود.

روز سه‌شنبه مقام‌های دانمارک و هلند از اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران به دلیل عملیات تروریستی در خاک کشورهای اروپایی خبر دادند.

در بیانیه شورای اروپا آمده است: «افزوده شدن نام این اشخاص حقیق و حقوقی ایرانی به لیست تروریستی، بخشی از پاسخ اتحادیه اروپا به حملات تروریستی ناکام اخیر در خاک اروپاست.»

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸، چند شهروند ایرانی از جمله یک دیپلمات به اتهام تلاش برای بمب‌گذاری در همایش سالانه سازمان مجاهدین خلق ایران در فرانسه، بلژیک و آلمان بازداشت شدند. یکی از مقام‌های فرانسوی گفته بود که دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور هیچ شکی درباره دخیل بودن وزارت اطلاعات ایران در این ماجرا ندارند.

بیشتر بخوانید:

پس از این جریان، نهادهای اطلاعاتی ایران به مشارکت در ترور دو شهروند ایرانی‌تبار در هلند متهم و دو کارمند سفارت ایران از این کشور اخراج شدند.

آلبانی، کشوری که در حال حاضر پذیرای اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران است، در ماه دسامبر دو مامور دیپلماتیک سفارت ایران را به‌عنوان «عناصر نامطلوب» از اخراج کرد.

مطالب یورونیوز را از واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خامنه‌ای: برخی سران آمریکایی احمق‌های درجه یکی هستند

مظنونان طرح‌ریزی حمله به گردهمایی سازمان مجاهدین در پاریس چه کسانی هستند؟

یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش در اسپانیا متلاشی شد