Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خامنه‌ای: برخی سران آمریکایی احمق‌های درجه یکی هستند

خامنه‌ای: برخی سران آمریکایی احمق‌های درجه یکی هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«می‌بینید که چه بی‌ربط و مثل دلقک حرف می‌زنند؛ دولتمرد آمریکایی می‌گوید ایران حقوق بشر را از عربستان سعودی یاد بگیرد.»

آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز چهارشنبه در در سخنرانی خود در شهر قم برخی سران آمریکا را «احمق‌های درجه یک» خواند و گفت که باید در مقابل «یاوه گویی» آنها «شجاعت» داشت.

آقای خامنه‌ای در این سخنرانی گفت که برخی رهبران ایالات متحده «وانمود می‌کنند دیوانه‌اند که البته من این را قبول ندارم اما احمق‌های درجه یکی هستند.»

رهبر ایران در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مقامات کشور گفت که «مقابل یاوه‌گویی دولتمردان آمریکایی عقلانیت» داشته باشند. وی افزود: «می‌بینید که چه بی‌ربط و مثل دلقک حرف می‌زنند، دولتمرد آمریکایی می‌گوید ایران حقوق بشر را از عربستان سعودی یاد بگیرد.»

صحبت‌های رهبر ایران در اشاره به اظهارات مایک پمپئو است که به مقامات ایران توصیه کرده رعایت حقوق بشر را از عربستان سعودی بیاموزند.

آقای خامنه‌ای همچنین گفت: «چندی پیش هم یکی از دولتمردان آمریکایی در جمع یک مشت تروریست و اوباش گفت امیدوار است که جشن کریسمس ۲۰۱۹ را در تهران بگیرد. جشن ۲۰۱۹ چند روز پیش بود.»

اشاره رهبر ایران به سخنان جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکاست که در نشست سازمان مجاهدین خلق خطاب به حاضران گفته بود که جشن‌های سال نوی میلادی با «حضور همین جمع» در تهران برگزار خواهد شد.

**بیشتر بخوانید: **

آقای خامنه‌ای همچنین به صحبت‌های صدام حسین پیش از آغاز جنگ ۸ ساله عراق و ایران اشاره کرد و افزود: «همان‌طور که آن زمان صدام امیدوار بود یک هفته‌ای به تهران برسد و منافقین مزدور نیز خیال می‌کردند در حمله مرصاد سه روزه از کرمانشاه به تهران خواهند رسید.»

وی همچنین تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را «تحریم ملت ایران» خواند و گفت که آمریکا با تحریم‌ها امیدوار بود تا «کار نظام در کمتر از شش ماه تمام» شود اما «انقلاب اکنون به ۴۰ سالگی رسیده است.»

رهبر ایران به دولتمردان توصیه کرد در مقابل تهدید‌های غرب و آمریکا ایستادگی کنند. «مقابل توپ و تشر و یاوه گویی‌های آمریکا و اروپا پس نزنید و بایستید و بدانید که اینها نه تهدید، نه «وعده و قول» و نه حتی امضایشان اعتبار ندارد.»

رهبر ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به مسئله تحریم‌ها گفت: «آمریکایی‌ها با خوشحالی می‌گویند تحریم کنونی ملت ایران در تاریخ سابقه ندارد اما ملت ایران ان‌شاءالله در این زمینه شکستی به آنها می‌دهد که در تاریخ بی‌سابقه باشد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خامنه‌ای: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو، با ملت آمریکا کاری نداریم

اتحادیه اروپا ۳ شخص حقیقی و حقوقی ایران را در فهرست افراد و گروه‌های تروریستی قرار داد

ایران ادعای طرح‌ریزی برای ترور ترامپ را رد کرد؛ باقری: ترور سلیمانی را از راه قضایی پیگیری می‌کنیم