تحریم‌های جدید آمریکا علیه «شبکه ارزی» ونزوئلا

تحریم‌های جدید آمریکا علیه «شبکه ارزی» ونزوئلا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت دونالد ترامپ تحریم های جدیدی علیه دولت ونزوئلا وضع کرد. در این تحریم ها برخی از مقامات فعلی و پیشین این کشور مورد تحریم قرارمی گیرند.

آگهی

کاخ سفید تحریم های جدیدی علیه دولت ونزوئلا که هدف آن بطور مشخص شبکه ارزی این کشور است وضع می کند.

وزارت خزانه داری آمریکا هدف اصلی این تحریم ها را سرمایه چند تن از مقامات بلندپایه کشور اعلام کرده است. تحریم ها علیه اشخاص حقیقی نیز وضع شده اند.

از جمله آنها می توان به وزیر پیشین دارائی این کشور کلودیا پاتریشیا دیاز اشاره کرد. به گفته وزارت خزانه داری آمریکا در حالی که بسیاری از مردم ونزوئلا در فقر کامل زندگی می کنند برخی از مقامات کشور میلیون ها دلار سرمایه خود را از ونزوئلا خارج کرده اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

به گفته دولت آمریکا، تحریم های جدید اجازه تبدیل «دلارهای بادآورده» مقامات ونزوئلایی و سرمایه گذاری در خارج از خاک این کشور را از این افراد می گیرد.

کاخ سفید می گوید وزرای دولت با توجه به حساب های متعددی که در کشورهای آمریکای جنوبی دارند به راحتی پول های خود را تبدیل و از کشور خارج می کنند.

اسناد و مدارک نشان می دهند که بسیاری از مقامات پیشین و فعلی ونزوئلا در حالی که مردم این کشور با تورم بی سابقه و فقر دست و پنجه نرم می کنند در ایالات متحده و کشورهای اروپایی سرمایه گذاری کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برزیل حکومت مادورو بر ونزوئلا را «نامشروع» دانست

اعمال دور جدید تحریم‌های ایالات متحده علیه ونزوئلا و کوبا

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید