افشاگری دستیار پیشین ماکرون: با رئیس جمهوری فرانسه در تماس هستم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
افشاگری دستیار پیشین ماکرون: با رئیس جمهوری فرانسه در تماس هستم
کپی رایت  عکس از رویترز

الکساندر بنالا، دستیار پیشین رئیس جمهوری فرانسه که پیش از این تصاویری از برخورد خشونت آمیز او با معترضان خبرساز شده بود از ادامه تماس هایش با امانوئل ماکرون خبر داد.

کاخ الیزه تاکید می کند که رئیس جمهوری فرانسه از زمان اخراج الکساندر بنالا در تابستان سال جاری دیگر تماسی با او نداشته است. این در حالی است که الکساندر بنالا به پایگاه اینترنتی «مدیاپار» گفته است تماس های او با امانوئل ماکرون پس از اخراجش از طریق پیامرسان تلگرام ادامه داشته است.

رسانه‌های فرانسوی حال این پرسش را مطرح می‌کنند که «چه کسی دروغ می‌گوید؟ ماکرون یا بنالا؟»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دستیار پیشین امانوئل ماکرون تاکید کرده است که اسنادی دال بر ادامه تماس هایش با رئیس جمهوری را بر روی تلفن همراه خود حفظ کرده است.

پایگاه اینترنتی «مدیاپار» در روزهای گذشته گزارش کرده بود که الکساندر بنالا در جریان سفر اخیرش به آفریقا از گذرنامه دیپلماتیک استفاده کرده است. امری که بار دیگر نام دستیار پیشین امانوئل ماکرون را بر سر زبان ها انداخت.

مقامات دولت فرانسه اعلام کرده اند که تابستان امسال با ارسال دو نامه به الکساندر بنالا از او خواسته بودند گذرنامه های دیپلماتیک خود را به دولت بازگرداند.

وزارت خارجه فرانسه چند روز پیش اعلام کرد که دادستانی این کشور را جریان عدم اعاده گذرنامه های دیپلماتیک الکساندر بنالا گذاشته است.

الکساندر بنالا پس از افشای نقش وی در برخورد خشونت آمیز با تظاهرکنندگان روز اول مه در پاریس سمت خود در کاخ الیزه را از دست داد.