Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عبدالله حسن، کودک دوسالۀ یمنی پس از آخرین دیدار با مادر جان سپرد

عبدالله حسن، کودک دوسالۀ یمنی پس از آخرین دیدار با مادر جان سپرد
Copyright Steven DepoloHelen DeVos Children's Hospital Media Tour December 02
Copyright Steven Depolo
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داستان تلخ زندگی این کودک پس از آن خبرساز شد که دستگاه اجرایی آمریکا در پی فرمان ممنوعیت سفر دونالد ترامپ با درخواست ویزای مادرش مخالفت کرد.

آگهی

عبدالله حسن، کودک دو سالۀ یمنی که در بیمارستانی در ایالت اوکلند آمریکا تحت مداوا بود و پزشکان او را به کمک دستگاهها زنده نگاه داشته بودند، سرانجام پس از آخرین دیدار با مادر جان سپرد.

داستان تلخ زندگی این کودک پس از آن خبرساز شد که دستگاه اجرایی آمریکا در پی فرمان ممنوعیت سفر دونالد ترامپ با درخواست ویزای مادرش شیما سویله مخالفت کرد و به این ترتیب برای مدتی طولانی مانع عملی شدن آخرین دیدار آنها شد.

این کودک دو ساله که از اختلال مغزی ژنتیکی رنج می‌برد، اکتبر گذشته به همراه پدرش به آمریکا آمده بود. آخرین دیدارش با مادر نیز تنها زمانی ممکن شد که پدرش علی حسن از طریق رسانه‌ها از دونالد ترامپ درخواست کرد تا اجازۀ صدور ویزا برای همسرش را ممکن کند.

شیما سویله برخلاف همسر و فرزندش (که شهروند آمریکا هستند) دارای ملیت یمنی بود. او سرانجام هفتۀ گذشته تحت فشار افکار عمومی و گروههای مدافع حقوق بشر توانست وارد خاک آمریکا شود. این درحالی بود که پزشکان به پدر کودک اعلام کرده بودند که فرزندشان را حداکثر می‌توانند برای یکماه به کمک دستگاهها زنده نگه دارند.

بنا بر اعلام شورای روابط آمریکایی-اسلامی، عبدالله حسن روز جمعه در بیمارستان کودکان شهر اوکلند کالیفرنیا درگذشت.

سعد سویلم، وکیل حقوق بشر در آمریکا می‌گوید: «این زوج جوان و تنها فرزندشان الهام بخش جامعۀ آمریکا برای روبرو شدن با واقعیتهای تلخ فرمانهای ممنوعیت سفر دونالد ترامپ بودند. عبدالله حسن در دوران زندگی کوتاهش راهنمای همۀ ما برای مبارزه با بیگانه ستیزی و جدا کردن خانواده‌ها بود.»

قرار است مراسم خاکسپاری عبدالله کوچک عصر شنبه در کالیفرنیا برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودک خردسال پناهجو پس از سه ماه جدایی مادر خود را نشناخت

حمله جدید ارتش آمریکا به یک مکان دیگر در یمن؛ بایدن: حوثی‌ها تروریست هستند

گوسفندان «لادوم» سنگال؛ نژادی به قیمت تا ۷۰ هزار دلار در آستانه عید قربان