Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کودک خردسال پناهجو پس از سه ماه جدایی مادر خود را نشناخت

فرزندان مهاجران غیرقانونی در اردوگاهی نزدیک مرز مکزیک در ایالت تگزاس
فرزندان مهاجران غیرقانونی در اردوگاهی نزدیک مرز مکزیک در ایالت تگزاس Copyright  REUTERS/Mike Blake
Copyright  REUTERS/Mike Blake
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

او و خانواده اش در آوریل ۲۰۱۸ وارد خاک ایالات متحده شده و درخواست پناهندگی کرده بودند. ولی به دلیل سیاست‌ جدید مهاجرتی دولت ترامپ، این کودک خردسال از پدر و مادر خود جدا و به یک مرکز بهزیستی فرستاده شده بود.

آگهی

سامی، کودک پناهجوی هندوراسی پس از سه ماه دوری، مادرش را بعد از ملاقات در فرودگاه هیوستون نشناخت. او و خانواده اش در آوریل سال ۲۰۱۸ وارد ایالات متحده شده و درخواست پناهندگی کرده بودند؛ ولی به دلیل سیاست‌ جدید مهاجرتی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این کودک خردسال از پدر و مادر خود جدا و به یک مرکز بهزیستی فرستاده شده بود.

خانواده رِیِس-مِخیا با پسر خردسال خود، سامی در آوریل ۲۰۱۸ از هندوراس به ایالات متحده مهاجرت کردند و از بدو ورود خود را به مقامات مهاجرت تگزاس معرفی کردند. اِوِر ریس-مخیا، پدر این خانواده به انجمن حمایت از مهاجران آکلو تگزاس گفت سامی در سالن انتظار مرکز مهاجرت به خواب رفت و افسران حاضر به او و همسرش گفتند که برای تکمیل پرونده به دفتر قاضی مراجعه کرده و فرزند خود را تنها بگذارند. بعد از خروج از دفتر قاضی آنها متوجه شدند سامی دیگر در سالن انتظار نیست. مدتی بعد، اور ریس-مخیا مطلع شد پسرش از تگزاس به ایالت میشیگان فرستاده شده است.

بیشتر بخوانید:

بعد از هفته‌ها انتظار، در تاریخ ۱۰ ژوئیه، کودک خردسال به آغوش پدر بازگشت. این ماجرا دو هفته بعد از اینکه قاضی فدرال سان دیگو دستور توقف فوری جدایی فرزاندان و والدین مهاجر را صادر کرد، اتفاق افتاد. قاضی خواستار بازگرداندن کودکان به والدین خود شده بود. در حال حاضر، کودکان زیر پنج سال در اولویت بازگشت به خانواده خود قرار دارند.

پس از آن، ریس-مخیا با پسر خود به هیوستون رفت تا به همسر و دیگر کودک خردسالشان بپیوندند. مادر سامی نیز چندهفته‌ای را در اردوگاه بازداشتی مهاجران سپری کرده بود. ولی سامی کوچک، که سه ماه از مادرش دور بود، او را نشناخت. مدتی طول کشید تا قبول کند مادرش او را در آغوش بگیرد.

سرنوشت این خانواده هنوز مبهم است. آنها مجوز حضور موقت در آمریکا، به شرط مراجعه برنامه‌ریزی شده به مرکز مهاجرت و استفاده از مچ‌بند الکترونیک را یافته‌اند و منتظر دریافت پاسخ درخواست پناهندگی خود است.

بیشتر بخوانید:

دادستان کل ایالات متحده در ماه آوریل اعلام کرده بود که از این پس سیاست سختگیرانه‌ای در قبال مهاجران غیرقانونی در پیش خواهد گرفت. بر اساس این سیاست تمامی مهاجران غیرقانونی بازداشت و محاکمه می‌شوند. در صورت بازداشت والدین، فرزندانشان به مراکز بهزیستی ویژه فرستاده می‌شوند. اما اعتراضات گسترده به جدایی فرزندان و والدین مهاجر باعث شد در ماه ژوئن، دونالد ترامپ فرمان پایان جدایی خانواده‌ها را صادر کند و از این پس مهاجران غیرقانونی به همراه کودکان خود در بازداشت یا تحت مراقبت به سر می‌برند.

هنوز صدها کودک به آغوش خانواده‌های خود بازنگشته‌اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبدالله حسن، کودک دوسالۀ یمنی پس از آخرین دیدار با مادر جان سپرد

تظاهرات علیه سیاست مهاجرتی در آمریکا؛ ترامپ: مخالفان بد جوری شکست می‌خورند

گزینه ترامپ برای هدایت سازمان بین المللی مهاجرت رای نیاورد