نجات ۳۰۸ پناهجوی سرگردان در مدیترانه؛ اسپانیا مقصد نهایی پناهجویان غیرقانونی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نجات ۳۰۸ پناهجوی سرگردان در مدیترانه؛ اسپانیا مقصد نهایی پناهجویان غیرقانونی
کپی رایت  عکس از رویترز

یک کشتی امداد اسپانیایی روز جمعه موفق شد تا یک گروه ۳۰۸ نفره از مهاجران را که از هفته گذشته در دریایی مدیترانه سرگردان بودند، نجات دهد.

قایق حامل این مهاجران پس از آن که ایتالیا و مالت از پذیرش آن سرباز زده بودند، در دریا سرگردان شده بود. پناه‌جویان حاضر در این قایق از لیبی عازم ایتالیا شده بودند.

صلیب سرخ با همکاری پلیس اسپانیا قایق پناه‌جویان را پس از شناسایی به بندر الجزیراس در جنوب اسپانیا هدایت کردند. این پناه‌جویان سپس در چادرهای موقت اسکان داده شدند.

بیشتر بخوانید:مسیرهای پناهجویان برای رسیدن به اروپا در یک نگاه

هر چند تعداد پناهجویان به مقصد اروپا از سال ۲۰۱۶ به این سو سیر نزولی به خود گرفته ولی اسپانیا در این مدت با رشد ورود پناه‌جویان غیرقانونی مواجه شده است. طی سال جاری میلادی اسپانیا هر هفته شاهد ورود یک‌هزار پناه‌جوی غیرقانونی بوده و به مقصد اصلی پناه‌جویان غیرقانونی در اروپا بدل شده است.

گشاده‌دستی دولت سوسیالیست اسپانیا در مقابل پناه‌جویان غیرقانونی موجب بروز نارضایتی‌هایی به ویژه در استان‌های جنوبی این کشور شده است. به طوری که طی انتخابات محلی در منطقه آندلس که اخیرا برگزار شد، راستگراهای افراطی مخالف مهاجرت، برای اولین بار از ۱۹۷۰ تاکنون، پیروز شدند.

بیشتر بخوانید:درباره سند بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل چه می‌دانیم؟

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید