Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازگشایی سفارت امارات در سوریه

بازگشایی سفارت امارات در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت اطلاعات سوریه خبر داده که امارات متحده عربی بنا دارد سفارتخانه‌اش در دمشق سوریه را امروز پنجشنبه بازگشایی کند. این حرکت امارات در واقع یک دستاورد دیپلماتیک مهم برای بشار اسد، رییس جمهوری سوریه به شمار می‌آید.

آگهی

وزارت اطلاعات سوریه به رویترز خبر داده که امارات متحده عربی بنا دارد سفارتخانه‌اش در دمشق سوریه را امروز پنجشنبه بازگشایی کند. این حرکت امارات در واقع یک پیشرفت دیپلماتیک مهم برای بشار اسد، رییس جمهوری سوریه به شمار می‌آید. اینکه یک دولت عربی که زمانی حامی دشمنان سوریه بوده حالا بنا دارد سفارتخانه‌اش را در پایتخت این کشور بازگشایی کند.

سفارت امارات در سوریه از همان ماه‌های نخست بالا گرفتن درگیری‌ها در سوریه بسته ماند. درگیری‌هایی که در سال ۲۰۱۱ فوران کرد.  

اطلاعات سوریه از خبرنگاران دعوت کرده تا برای پوشش نشست ساعت۱۱:۳۰ به وقت گرینویج ( ۱ و نیم عصر به وقت محلی) در محل سفارتخانه واقع در محله ابو رمانه دمشق حاضر شوند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

امارات متحده عربی در واقع یکی از دولت‌های منطقه بوده که تا به اینجای کار حامی گروه‌هایی بوده که با بشار اسد می‌جنگیدند. البته گروه‌های شورشی گفته‌اند که نقش امارات در مقایسه با عربستان سعودی و ترکیه و قطر کمرنگ‌تر بوده است. بعد از گذشت ۸ سال از آغاز درگیری‌ها در سوریه اسد توانسته کنترل بخش عمده‌ای از سوریه را با همراهی گروه‌های حمایت شده از سوی روسیه و ایران – از جمله حزب‌الله لبنان- به دست آورد. در ابتدای این ماه نیز عمر البشیر، رییس جمهوری سودان نیز نخستین رییس یک دولت عربی بود که برای دیداری رسمی با بشار اسد راهی سوریه شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه اسرائیل را به نقض فاحش حاکمیت سوریه متهم کرد

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد