Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تعداد قربانیان سونامی اندونزی به ۲۲۲ کشته رسید

عکس از رویترز
عکس از رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سونامی بامداد یکشنبه اندونزی مرگ ۲۲۲ نفر را به دنبال داشته‌است. تا کنون ۸۴۳ نفر نیز زخمی شده‌اند و از سرنوشت دستکم ۲۸ نفر دیگر اطلاعی در دست نیست

آگهی

سونامی بامداد یکشنبه اندونزی مرگ ۲۲۲ نفر را به دنبال داشته‌است. تا کنون ۸۴۳ نفر نیز زخمی شده‌اند و از سرنوشت دستکم ۲۸ نفر دیگر اطلاعی در دست نیست. تخریب بیش از ۴۳۰ خانه و ۹ هتل و برخی مناطق مسکونی و توریستی نیز از دیگر تبعات وقوع این سونامی است.

گزارش‌های نخست نشان می‌دهد که فوران آتشفشان کراکاتوا به وقوع زمین لغزه در بستر دریا منجر شده است. امواج سهمگین و برخورد آن به نواحی ساحلی در اندونزی پس از وقوع زلزله، سونامی اخیر را به دنبال داشته‌است. محل وقوع این حادثه در پاندگلانگ، لامپانگ جنوبی و سرانگ گزارش شده است.

خبرهای توئیتری از یک مقام‌ رسمی در اندونزی

سوتوپو پرو ناگروهو، مدیر روابط عمومی هیات ملی اندونزی در مدیریت بلایای طبیعی نیز در حساب توئیتری خود تصاویر و اخباری از حادثه اخیر را منتشر می‌کند.

او همچنین در حساب رسمی توئیتر خود درباره آمار برآورد شده از تخریب‌ها نیز گفته «تا به اینجای کار ۴۳۰ خانه و ۹ هتل به شکل جدی تخریب شده اند. همچنین برخی تخریب دیگر مناطق مسکونی و توریستی در مناطق حادثه دیده گزارش شده است.»

تلاش برای کمک به مردم حادثه دیده

نیروهای نظامی و امداد در حال کمک‌رسانی به زخمی‌شدگان سونامی اخیر در اندونزی هستند. در این تصویر یکی از نیروی نظامی اندونزی را می‌بینید که از اهالی بومی منطقه که در حادثه زخمی شده‌اند مراقب می‌کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اندونزی روی خط سونامی و زلزله

در سال ۲۰۰۴ زلزله قدرتمندی در شمال اندونزی رخ داد که موجب وقوع سونامی بزرگی در اقیانوس هند شد. در جریان آن حادثه ۲۲۶ هزار نفر در ۱۳ کشور منطقه و از جمله ۱۲۰ هزار نفر در اندونزی کشته شدند. در سال ۲۰۱۰ نیز سونامی دیگری در این کشور به مرگ صدها نفر منجر شد. چهار ماه گذشته نیز در جریان زمین‌لرزه و سونامی شدید جزیره سولاوسی، نزدیک به ۲۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

حساب توئیتری صلیب سرخ اندونزی نیز در حال مخابره تصاویر و اخباری از سونامی اخیر در این کشور است.

اخبار مربوط به تعداد تلفات و زخمی‌های این حادثه رو به افزایش است. یورونیوز این خبر را به روزسانی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش شمار قربانیان سونامی در اندونزی؛ ۳۷۰ کشته و ۱۴۰۰ مصدوم

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد

وزیر دفاع اندونزی با کارنامه نقض حقوق بشر مدعی پیروزی در انتخابات شد