ترامپ وزیر دفاع موقت خود را معرفی کرد

ترامپ وزیر دفاع موقت خود را معرفی کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جیمز متیس، وزیر دفاع سابق آمریکا درست پس از آن استعفا داد که دونالد ترامپ خبر خروج نیروهای آمریکا از سوریه را اعلام کرد.

پاتریک شاناهان، از سوی رئیس جمهوری ایالات متحده به سمت وزیر دفاع موقت این کشور منصوب شد. او که تا بحال معاونت پنتاگون را برعهده داشته از اول ژانویه در جامه سرپرست در دفتر کار وزیر حاضر خواهد شد.

آگهی

این انتصاب پس از آن صورت گرفت که جیمز متیس، به دلیل داشتن تفاوت در دیدگاه‌های سیاسی‌اش با دونالد ترامپ، روز جمعه از سمت وزارت دفاع آمریکا کناره‌گیری کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آقای ترامپ ضمن معرفی پاتریک شاناهان در توییتر خود نوشت‌: «پاتریک دستاوردهای بسیاری دارد. او عالی خواهد بود.»

جیمز متیس،‌ ژنرال ۶۸ ساله آمریکایی خطاب به ترامپ گفت رئیس جمهور حق دارد کسی را انتخاب کند که «دیدگاه‌هایش هماهنگی بیشتری» با نظر وی دارد.

جیمز متیس درست پس از آن استعفا داد که دونالد ترامپ خبر خروج نیروهای آمریکا از سوریه را اعلام کرد. انتظار می‌رفت آقای متیس در ماه گذشته میلادی از سمت خود کناره‌گیری کند.

رئیس جمهوری ایالات متحده به فاصله کوتاهی پس از این خبر اعلام کرد گفتگوی تلفنی سازنده‌ای با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه داشته که در آن درباره «مسائل مشترک دو کشور در سوریه و خروج آرام و به دقت برنامه‌ریزی شده» نیروهای آمریکایی از این کشور صحبت کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ در سفر نامنتظره به عراق: آمریکا دیگر نمی‌تواند ژاندارم جهان باشد

تنش بین ترکیه و شبه نظامیان کرد؛ اردوغان با ترامپ تلفنی گفتگو کرد

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است