Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزارت دفاع ایران؛ پرواز و شلیک پهپادها ربطی به ناو آمریکایی نداشته است

وزارت دفاع ایران؛ پرواز و شلیک پهپادها ربطی به ناو آمریکایی نداشته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امیر رستگاری افزوده است سوالاتی که نیروی دریای ایران از ناو هواپیمابر آمریکایی پرسیده است از طرف مقابل بزرگنمایی می شود و علت آنرا «تبلیغات ایران هراسی» ارزیابی کرده است.

آگهی

وزارت دفاع ایران اعلام کرده است که پرواز پهپادها و شلیک راکت از سوی آنها ارتباطی به ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج فارس نداشته است و این اقدامات در چارچوب «رزمایش پیام اعظم» صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، امیر دریادار امیر رستگاری از فرماندهان ارشد وزارت دفاع با رد ادعای برخی از رسانه‌ها که پهپاد ایرانی ناو هواپیمابر آمریکایی را تعقیب کرده و حتی چند راکت به سمت آن شلیک کرده است گفت: «سه جزیره قشم، هرمز و لارک دقیقاً در دهانه تنگه هرمز قرار دارند که منطقه رزمایش پیامبر اعظم است و از حدود 8 روز پیش از آغاز رزمایش در سطح بین المللی اعلام شده که در این منطقه رزمایش برگزار می کنیم تا شناورهای خارجی از آن مطلع باشند. بر این اساس همه آگاهی دارند که آنجا منطقه رزمایش است و این که پهپاد و بالگرد در آن جا پرواز می کردند ربطی به ناو هواپیمابر امریکایی نداشته است.»

این فرمانده ارشد ایرانی همچنین افزوده است: «طول تنگه هرمز حدود ۴۵ کیلومتر است و زمانی که شناورها وارد آن می شوند چون از وسط تنگه عبور می کنند با جزایر ما حدود ۲۳ کیلومتر فاصله دارند و زمانی که از این جزایر عبور کردند طبیعی است که پهپاد ما را دیده اند و احتمالاً اجرای آتش را نیز مشاهده کردند و تلقی شیطنت آمیزشان این بوده که به سمت آنان شلیک شده در حالی که اصلاً این طور نبوده است.»

با این حال این فرمانده وزارت دفاع از «تعقیب و شناسایی» ناو هواپیمابر آمریکا خبر داده است و گفته است هر شناوری که از تنگه هرمز وارد آب‌های سرزمینی ما شود طبق عرف دریایی در زمان ورود و حتی خروج شناورها از ملیت، ماموریت و مقصد آنها سوال می شود و شناسایی صورت می گیرد.

امیر رستگاری همچنین افزوده است که سوالاتی که نیروی دریای ایران از ناو هواپیمابر آمریکایی پرسیده است از طرف مقابل بزرگنمایی می شود و علت آنرا «تبلیغات ایران هراسی» ارزیابی کرده است.

واکنش امیر رستگاری بعد از آن رسانه‌ای شد که برخی از رسانه ها گزارش داده بودند که همزمان با عبور ناو هواپیمابر یو.اس.اس.جان ستینیس از تنگه هرمز یک پهپاد ایران به سوی این ناو شلیک کرده است.

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: شلیک هشدارآمیز نیروی دریایی آمریکا به قایق‌های سپاه پاسداران

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد