رویترز: شلیک هشدارآمیز نیروی دریایی آمریکا به قایق‌های سپاه پاسداران

رویترز: شلیک هشدارآمیز نیروی دریایی آمریکا به قایق‌های سپاه پاسداران
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خبرگزاری رویترز در خبری اعلام کرد که نیروی دریایی آمریکا در تنگه هرمز به‌ سمت قایق‌های سپاه پاسداران تیر اخطار شلیک کرده است.

دو مقام آمریکایی که خواسته‌اند نام‌شان فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفتند که نیروی دریایی آمریکا به‌ نشانه اخطار ۳ بار به‌ سمت چهار قایق نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران شلیک کرده است. این مسئولان افزودند که قایق‌های سپاه با سرعت به‌ سمت آنها نزدیک می‌شده‌اند.

به نوشته رویترز این دو مقام آمریکایی افزوده‌اند که شناورهای ایرانی تا ۸۰۰ متری ناوشکن میهن رسیده بودند که پس از آن این ناوشکن منورهای اخطار به سمت قایق‌ها شلیک کرده است.

این دو مقام آمریکایی به رویترز گفته‌اند بعد از تلاش نیروهای آمریکایی برای برقراری تماس رادیویی با قایق‌های ایرانی و عدم پاسخ این قایق‌ها به‌ سمت آنها تیر اخطار شلیک شده است.

U.S. Navy destroyer fires warning shots at Iranian vessels: U.S. officials https://t.co/sml6B0YUis

— Reuters Iran (@ReutersIran) January 9, 2017

مسئولان جمهوری اسلامی تاکنون هیچ واکنشی به این خبر نداشته‌اند. در سال گذشته چندین بار قایق‌های تندرو و مسلح سپاه پاسداران به ناوشکن‌های آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شده بودند. در آخرین مورد شهریور ماه سال جاری چهار قایق تندرو سپاه پاسداران به ناوشکن یو‌ اس‌ اس نیتز نزدیک شده و اقدام به رهگیری آن کردند. در آن زمان یک مقام وزارت دفاع آمریکا این اقدام را «غیرحرفه‌ای و ناامن» توصیف کرده بود. دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی خود گفته بود که اگر در انتخابات پیروز شود، به هر قایق ایرانی که در خلیج فارس برای ناوهای آمریکایی مزاحمت ایجاد کند شلیک خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت دفاع ایران؛ پرواز و شلیک پهپادها ربطی به ناو آمریکایی نداشته است

ایران ذخایر سوخت هسته‌ای خود با خلوص نزدیک به درجه تسلیحاتی را برخلاف انتظارات کاهش داده است

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند